Od 21 maja znów możemy iść do teatru, czy na koncert do filharmonii. Wrocławskie spotkania plenerowe wracają pełną parą. Gdzie zatem zajrzeć w najbliższy weekend 21-23 maja?

Kolejny etap luzowania obostrzeń zacznie obowiązywać w piątek 21 maja. Kina, teatry, opery i filharmonie mogą działać w reżimie sanitarnym przy 50% obłożeniu. Domy i ośrodki kultury mogą wznowić działalność edukacyjną i animacyjną.

Wrocławskie teatry zapraszają

 • Wrocławski Teatr Lalek zaprasza po długiej przerwie na spotkanie z “Calineczką” w reżyserii Wiesława Hejny. Ta kultowa, pełna magii i uroku inscenizacja baśni H.Ch. Andersena będzie wystawiana 22 i 23 maja o godzinie 15:00.
 • 23 maja, w niedzielę, na tarasie Concordia Design Teatr Ad Spectatores pokaże spektakl grany w ruchu widowni i silent disco. Każdy z widzów ucharakteryzowany na Zombie będzie mógł kupić tańszy bilet na spektakl zatytułowany “Noc żywych trupów”.
 • Dzięki współpracy 3 grup projektowych perform yourself, young EKO oraz PROJECTI ON powstał spektakl – ekologiczny performance stworzony przez młodych artystów, aktywistów, tancerzy, grafików.
  Koniecznie trzeba zobaczyć ten performance, który jest ważną refleksją młodego teatru o problemie zmian klimatycznych – mówi Maciek Wiśniewski ze stowarzyszenia Tratwa.
  “Czy będzie #OKEy?” w reżyserii Alicji Sałaty odbędzie się 22 maja o godzinie 18:00 w PPM ZAJEZDNIA – TRATWA.

Historie miłosne i organy

Do regularnej działalności koncertowej wracają sąsiadujące ze sobą 2 sceny muzyczne.

 • Weekend w Operze Wrocławskiej odbędzie się pod znakiem przejmującej historii miłosnej Anny Kareniny do muzyki Rodiona Szczedrina, stworzonej na podstawie powieści Lwa Tołstoja o tym samym tytule. Spektaklom baletowym towarzyszyć będą wyjątkowe wydarzenia: debiut Olgi Markari w roli tytułowej Anny Kareniny oraz benefis Natsuki Katayama, która zdecydowała o zakończeniu kariery baletowej i właśnie jako solistka na scenie w Annę Kareninę wcieli się po raz ostatni.

  Nadchodzący weekend, tak jak zresztą Anna Karenina, będzie pełen różnych emocji! Największą z nich jest radość i szczęście związane z obecnością publiczności na widowni. To jest sens i największa motywacja dla naszej pracy. Podczas pierwszego spektaklu w roli Anny Kareniny, zadebiutuje Olga Markari, a w kolejnym będziemy obchodzić benefis Natsuki Katayama, od 9 lat związanej z naszym teatrem. Czeka nas wiele wzruszeń  – mówi dyrektor Opery Wrocławskiej Halina Ołdakowska.

  Spektakle “Anna Karenina” odbędą się 21 i 22 maja o godz. 19:00.
 • Narodowe Forum Muzyki w niedzielę 23 maja zaprasza na koncert organowy “Obrazki z wystawy”. W wykonaniu organisty Andrzeja Chorosińskiego wysłuchać będzie można trzech arcydzieł, z którego tylko jeden w pełni skomponowany był na organy. W programie koncertu utwory F. Liszta, K. Pendereckiego oraz tytułowe “Obrazki z wystawy” M. Musorgskiego.

Festiwal Czekolady w Czasoprzestrzeni

W najbliższy weekend 22 i 23 maja Czasoprzestrzeń zaprasza na Festiwal Czekolady. W programie wydarzenia warsztaty dla dzieci z mistrzynią lukru, “Czeko kino”, wspólne dekorowanie murali czekoladą, rozmowy o czekoladzie, prelekcje.

Wstęp na wydarzenie płatny. Jednak jeśli kojarzymy akcję oddawania krwi z dużą ilością tabliczek czekolady, to dobrze się składa. W niedzielę 23 maja w godzinach 12:00-:16:00 wszyscy, którzy będę chcieli oddać krew w specjalnie podstawionym na placu Czasoprzestrzeni autobusie nie tylko dostaną torbę słodyczy, ale będą mogli uczestniczyć w Festiwalu za darmo.

Jarmark Świętojański

Nie było Jarmarku Bożonarodzeniowego, ale już dziś, 21 maja, startuje Jarmark Świętojański. Do 28 czerwca zlokalizowane na Rynku przy Pręgierzy, ulicach Oławskiej i Świdnickiej liczne stragany i tradycyjne już ogrody Świętojańskie zapraszają do skorzystania ze swojej bogatej oferty. Będzie radośnie, a każdy znajdzie coś dla siebie.

Jarmark to okazja do skosztowania pyszności z różnych stron świata, jak również polskich specjałów. Na straganach znajdziemy rękodzieła oraz wszelkie produkty regionalne.

Weekend z sąsiadem

W sobotę, 22 maja od godziny 13:00 w Ośrodku Działań Artystyczny Firlej oraz tamtejszej Kawiarni Sąsiedzkiej organizowany będzie Dzień Sąsiada. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji plenerowych m.in. pchli targ, wspólne tworzenie kolaży, spacer po osiedlu oraz warsztaty komiksowe.

W niedzielę w Parku Andersa odbędzie się pierwsze w tym roku śniadanie na trawie.

Jak zapewniają organizatorzy – Park Śniadaniowy to idealne miejsce dla miłośników porannych potraw i lokalnych produktów, dla osób, którym zależy na odkrywaniu nowych smaków i spędzeniu czasu w pięknym otoczeniu, w pozytywnej atmosferze. Każdy znajdzie coś dla siebie z listy food trucków oferujących dania śniadaniowe. Nie zabraknie również produktów na wynos, a także zimnego piwa oraz innych trunków, które będą dostępne w pobliskim Forest Barze.

W programie m.in. animacje dla dzieci, joga, warsztaty zaplatania lampionów

A może do kina?

Już w piątek, 21 maja kina mogą wznowić swoją działalność. Tu możecie sprawdzić, które wrocławskie kina już działają!

Zdjęcie główne: Pianoforte Agencja Artystyczna – www.jarmarkswietojanski.com