Angielski jest współczesnym Lingua Franca. To język międzynarodowy, ponadetniczny, którym porozumiewa się duży procent ludzi zamieszkujących naszą planetę. Ma oficjalny lub półoficjalny status w ponad 60 krajach świata. Posługują się nim osoby w Afryce, Ameryce Północnej i Południowej, Australii Oceanii, Azji i w Europie. Jak szybko dotrzeć do osób, które się nim porozumiewają? Kluczowe jest dobrej jakości tłumaczenie.

Tłumaczenia angielskiego przydają się dosłownie wszędzie

W tegorocznym rankingu Ethnologue „Top 10 most spoken languages 2021” język Szekspira zajął pierwsze miejsce. Ma 1,348 miliarda użytkowników! Tym samym wyprzedził chiński (mandaryński) i hindi. Internet World Stats podaje, że jest także numerem jeden wśród języków królujących w sieci. Tuż za nim są: chiński, hiszpański, arabski i portugalski. Choć na świecie istnieje 7139 języków, to zaledwie 23 z nich obejmuje ponad 50% populacji, a angielski jest jednym z najczęściej używanych.

-Tłumaczenia z angielskiego i tłumaczenia na angielski cieszą się niesłabnącą popularnością – mówi tłumacz angielskiego z biura tłumaczeń SuperTłumacz (https://supertlumacz.pl/tlumaczenia-angielski/). –Dzieje się tak z prostej przyczyny. To język międzynarodowej komunikacji. Jest pomocny w pracy i szkole. Posługują się nim ludzie biznesu, finansiści, inżynierowie i programiści. Angielski daje większy dostęp do Internetu i świata rozrywki, a do tego przydaje się w podróży.

Tłumaczenia angielskiego online – czy szybkość idzie w parze z jakością?

Tłumaczenia z angielskiego mogą być jeszcze szybsze dzięki współpracy z biurem tłumaczeń online. Dlaczego? Research zrobisz bez wychodzenia z domu. Proces zamawiania nie wymaga od Ciebie fizycznej obecności w siedzibie firmy, u której chcesz zamówić przekład. Wystarczy napisać wiadomość do firmy zajmującej się tłumaczeniami i kliknąć „wyślij”.

Nowoczesne biura tłumaczeń tak projektują swoje usługi, aby te były proste i szybkie. Firmy, które zajmują się przekładaniem treści z i na język angielski rozumieją, że czas to pieniądz. Zdają sobie również sprawę z tego, że sprawne przetłumaczenie treści to jeden z elementów „większego” planu działania ich klientów.

Szybkość usług tłumaczeniowych angielskiego nie powinna przysłonić jakości. Warto poświęcić czas na research i „prześwietlić” interesującego Cię tłumacza angielsko-polskiego, upewniając się, że rozumie on zawiłości tego języka oraz że zdoła dostarczyć tekst wyjściowy najwyższej jakości.

Czas to pieniądz – superszybkie tłumaczenia z angielskiego

Ile czasu tłumacze angielskiego potrzebują na przekład treści? Nowoczesna usługa tłumaczenia z angielskiego lub tłumaczenia na angielski zajmuje bardzo mało czasu. Proces zamawiania przekładu online trwa dosłownie chwilę. Klient może skorzystać z formularza kontaktowego lub napisać wiadomość e-mail.

Po otrzymaniu zapytania, firma składa Ci ofertę. Jeżeli dostanie zielone światło, działa. W dobrych biurach zajmujących się tłumaczeniami możesz zobaczyć, że w tym momencie konsultant szuka odpowiedniego tłumacza do Twojego zlecenia. To jeszcze bardziej usprawnia cały proces, ponieważ ekspert to gwarant sprawnego przekładu.

Jest jeszcze coś takiego jak ekspresowe terminy realizacji. Jest to opcja tłumaczeń angielskiego dostępnych „na już”. Jak to w ogóle możliwe? Co z jakością? Działa to w prosty sposób! Do projektu kierowany jest nie jeden specjalista, a grupa tłumaczy angielskiego. To skuteczny i niezawodny sposób, jaki oferują najlepsze firmy z branży, które działają na naszym rynku.

Artykuł sponsorowany