Szumisie znają już chyba wszystkie mamy na świecie. Jeśli jakimś cudem nie słyszałaś o tym wynalazku, koniecznie zaparz sobie dobrą kawę i czytaj dalej. Już za chwilę przekonasz się, że twoje życie może stać się znacznie prostsze za pomocą jednego, prostego gadżetu. Czym są szumisie? W jaki sposób działa miś szumiś? Na co powinnaś zwrócić uwagę podczas zakupów? Odpowiadamy na wszystkie pytania!

Czym jest miś szumiś i gdzie go kupić?

Szumisie to nic innego jak szumiące misie. Jest to zabawka, która z pozoru wygląda jak zwykła przytulanka do wózeczka czy też łóżeczka. Miś szumiś to jednak coś więcej niż maskotka. W środku znajduje się mechanizm, który po włączeniu wydaje dźwięki białego szumu. Dla dorosłych osób brzmi to po prostu jak dźwięk odkurzacza lub suszarki do włosów. Choć wydaje się to niemożliwe, małe dzieci się przy tym relaksują. Dziecko będąc w brzuszku mamy, słyszy głównie wody płodowe, szum krwi, dźwięki oddechu mamy, jej bijącego serca i wszystko to, co słyszy mama, jednak jest to bardzo stłumione.

Gdzie kupić szumisia? Szumisie znajdziesz w internetowym sklepie babyboom.net.pl. Kupisz je już od 76 złotych! Szumisie występują w wielu różnych rodzajach. Znajdziesz tam szumisie z aplikacją, szumisie z sensorem czy nawet specjalnego misia szumisia na kolki. Do wyboru do koloru. Który rodzaj będzie jednak najlepszy dla ciebie i dla twojego brzdąca?

Maskotka szumiś polskiej produkcji 

Rodzaje szumisiów

Czym różnią się od siebie konkretne szumisie? Przede wszystkim rozmiarami oraz funkcjami.

  • Podstawowa wersja, tzw. szumiś główka to po prostu sama głowa misia ze wbudowanym mechanizmem. Działa zazwyczaj na zasadzie kliknięcia. Gdy ściśniesz główkę maskotki, ta zacznie wydawać dźwięki szumu.
  • Nieco lepsza wersja to szumiś maskotka, dostępny w wielu różnych rozmiarach. Jest to cały miś, czyli głowa wraz z tułowiem, rączkami i nóżkami. Ten rodzaj maskotki można podzielić na dwa poszczególne rodzaje: szumisie z aplikacją lub szumisie z sensorem, lub po prostu szumisie z mechanizmem.

Co jest lepsze — szumiś z aplikacją czy bez?

Obecnie większość gadżetów rozwija się każdego dnia, a producenci znajdują coraz to nowsze funkcje czy zastosowania. Nikogo nie powinno więc zdziwić to, że szumiś może pełnić także funkcję elektronicznej niani. Szumiś może mieć wbudowany nie tylko mechanizm, który wydaje dźwięk białego szumu, ale i sensor ruchu oraz możliwe jest podłączenie go do aplikacji. Co daje taka aplikacja?

Przede wszystkim możesz sterować głośnością szumu, a także i zmieniać szum na inne, podobne dźwięki. W takiej aplikacji możesz doglądnąć dziecko czy otrzymać z niej powiadomienie, jeśli twój maluszek się obudzi lub zacznie płakać. Jest to szczególnie przydatne dla osób mieszkających w dużym mieszkaniu czy domu. W ten sposób spokojnie zajmiesz się gotowaniem obiadu, sprzątaniem, porządkami w ogrodzie lub po prostu relaksem. Dzięki aplikacji będziesz mogła zdalnie sterować gadżetem, ściszać go czy całkowicie wyłączyć.

Szumisie opinie lekarzy

Co na temat szumisiów sądzą lekarze? Istnieją gadżety, które, choć wydają się pomocne, wcale nie mają dobrego wpływu na rozwój dziecka. Czy szumiś zalicza się do takich sprzętów? Absolutnie nie! Lekarze są zgodni — szumiś to prawdziwe odkrycie, które pokocha nie tylko mama, ale i brzdąc. Nie ma on negatywnych skutków na rozwój dziecka. Wręcz przeciwnie. Wyspany maluszek to szczęśliwy maluszek (rodzice również).

Jakiego szumisia wybrać? Naszym faworytem są szumisie z aplikacją. Jest to najbardziej rozbudowana wersja tego urządzenia. Przypadła nam do gustu dzięki swojej wszechstronności, prostej obsłudze i wielu funkcjom.

Artykuł sponsorowany