Kolejny raz Ogród Botaniczny zostanie rozjaśni się niezwykłą gamą barwnych świateł. Spektaklowi “Światłogród” będą towarzyszyć lasery i pokazy videomapingu 3D na miniaturach zabytków.

Tegoroczna iluminacja jest efektem wytężonych i długich prac nad projektem stałej iluminacji. Obejmie ona znacznie większą niż w roku ubiegłym część Ogrodu. Została zaprojektowana w sposób niezaburzający rytmu życia roślin i zwierząt oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Pokaz został wzbogacony o liczne, spektakularne widowiska, łączące piękno przyrody z najnowszymi osiągnięciami techniki. Spektaklowi świetlnemu o nazwie Światłogród towarzyszyć będą pokazy laserowe. Bryła kościoła św. Krzyża stanie się tłem barwnego przedstawienia laserowego. Niezwykłą atrakcją będzie pokaz videomappingu 3D na miniaturach zabytków architektury z Polski oraz świata. Budowle zostały przygotowane przez zespół techników i modelarzy w technologii wydruku 3D. Staną się sceną najciekawszych animacji stworzonych na przełomie ostatnich 10 lat przez prekursorów videomappingu w Polsce – grupę artystów Clockwork, która w swojej historii wykonała już blisko 100 tego typu przedstawień, zdobywając wiele międzynarodowych nagród w konkursach na projekty multimedialne.

Projekcje wielkoformatowe na elewacjach budynków, konstrukcjach przestrzennych, meblach czy samochodach. Technika 3D nie ma przed nami tajemnic. Każdy projekt to dla nas nowe wyzwanie… a my wyzwania lubimy – czytamy na stronie internetowej firmy. Jak będą wyglądały animacje na miniaturach budynków – będzie można przekonać się już wkrótce.

Dla usprawnienia wstępu na pokazy czynne będą dwa wejścia do Ogrodu od ul. Sienkiewicza i Kanonii. Uruchomiono również sprzedaż biletów on-line. Pokazy będą odbywać się w weekendy w godzinach 17:00 – 21:00, od 3 grudnia.