Od poniedziałku towarzyszą nam koncerty w ramach Vertigo Summer Jazz Festival. W różnych miejscach Wrocławia można posłuchać wyśmienitej muzyki na żywo. Vertigo Jazz zorganizowało koncerty nad rzeką w ZaZoo Beach Bar, na dachu biurowca, był też Jazz tramwaj. Gdzie usłyszymy jazz w ten weekend?

Dziś (05,07,19) w samym Vertigo Jazz Club będziemy mogli posłuchać jednego z czołowych polskich saksofonistów – Macieja Kądziela. Wyróżnia go specyficzne brzmienie saksofonu oraz styl improwizacji. Dużą rolę w kreacji jego artystycznego świata wywiera muzyka ludowa z okolic miejscowości z której pochodzi – Opoczna. Poprzez muzyczne eksperymenty, młody muzyk postanowił skupić się na własnych projektach, które w najoczywistszy sposób określają jego muzyczną osobowość – opowiada o nim Maciej Burski z Polskiego Radia.

Jego muzyka nie ma granic, zwinnie łączy oberki z kopenhaską awangardą. Muzyk jest laureatem wielu nagród i konkursów jako solista oraz lider zespołu.

W czasie koncertu zaprezentowane będą utwory z debiutanckiej płyty The Openin. Jest dziełem współpracy świetnych muzyków: Andersa Mogensena, Richarda Andersona oraz Marka Kądzieli. Maciej Kądziela pokazuje, że młodość rozbudza wyobraźnię, ale pozwala też na śmiałe i dopracowane rozwiązania w sposobie grania.

Sobota

Natomiast w sobotę w ramach Vertigo Summer Jazz Festival koncert odbędzie się w Parku Południowym. W plenerze zagra Gentelman’s Jazz by Tomasz Krajewski Band

Koncert będzie hołdem dla największych wokalistów jazzowych – Frank Sinatra, Michael Buble i wielu innych. Wydarzenie poprowadzi i zaśpiewa wspaniały wrocławski wokalista Tomasz Krajewski razem z zespołem towarzyszącym.
Skład:
Tomasz Krajewski – voc,
Marcin Spera – db,
Dominik Mąkosa – pno.

Niedziela

W najbliższą niedzielę na Wyspie Daliowej usłyszymy Jazzy Mood by „Lenaa” Zagórska Quartet.
Renata „Lenaa” Zagórska jest absolwentką wokalistyki estradowej, filozofii i polonistyki. Jest laureatka III miejsca 42 Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Swój głos szkoliła również na licznych warsztaty wokalnych m.in. Soni Lachowolskiej oraz Jnr Robinson’a, Jamiego Vendery. Zagórska kocha jazz i wszystkie jego pochodne 🙂 aczkolwiek nie stroni od innych stylistyk….wszystkiego co oddziałuje na emocje i porusza.

skład:
Renata Lenaa Zagórska voc,
Dominik Mąkosa pno,
Bartek Chojnacki db,
Dawid Opaliński dr

W 2019 roku podczas II edycji Vertigo Summer Jazz Festivalu muzyka pojawi się:

Poniedziałki: PLAŻE MIEJSKIE – ZaZoo Beach Bar, Forma Płynna – Beach Bar Wrocław, Prosto z Mostu Beach Bar Odrana 

Wtorki: KOMUNIKACJA – Jazzowy tramwaj, Pociąg, Statek Wratislavia – Restauracja „Z Nurtem”, Centrum Historii Zajezdnia

Środy: DACHY MIEJSKIE – Save the World Real Estates sp. z o.o. Hotel Monopol Wrocław, Urban Garden Wrocław,Wroclavia, Renoma

Czwartki: HOTELE – Art Hotel Wrocław, AC Hotels by Marriott Wroclaw, PURO Hotels, Q Hotel – Sieć Nowoczesnych Hoteli

Piątki: Vertigo Jazz Club & Restaurant

Soboty: PARKI – Południowy, Staromiejski, Andersa/ ForestBar, Tołpy

Niedziela: WYSPA DALIOWA

W tym roku pojawi się również, nowa kategoria miejsc koncertowych:

SPECIAL LOCATION: Wyścigi konne. Wrocław, Sky Tower, Ossolineum, Wzgórze Polskie