Już w najbliższą sobotę odbędzie się kolejna Noc Muzeów we Wrocławiu. W ubiegłych latach wydarzenie przyciągnęło do wrocławskich galerii i muzeów tysiące gości.

Noc Muzeów

Muzeum Miejskie we Wrocławiu

W sobotę, 14 maja, muzea, galerie, kościoły i inne instytucje kultury będą otwarte do późnych godzin wieczornych. Niektóre nawet do niedzieli rano. Wszystko w ramach Nocy Muzeów. Wszystkie wejścia będą bezpłatne.

W zeszłym roku w nocy muzeów wzięło udział około 100 tys. gości, którzy odwiedzili około 80 instytucji. W tym roku ilość placówek uczestniczących w Nocy Muzeów jest podobny. Będą to nie tylko muzea i galerie, ale też szkoły czy kawiarnie. Niektóre przygotowały specjalne wydarzenia na tą okazję. Możemy spodziewać się warsztatów, wernisaży, pokazów filmowych czy wykładów.

W ramach Nocy Muzeów możemy spodziewać się wielu niecodziennych atrakcji. W Muzeum Farmacji będzie można obejrzeć pracownię alchemiczną w średniowiecznych piwnicach czy wnętrze renesansowej apteki. Od godziny 22 do 2 w nocy z dachu Sky Tower będzie można bezpłatnie podziwiać panoramę nocnego Wrocławia. Warto też się wybrać do niedawno otwartego Muzeum Pana Tadeusza.

Atrakcje przygotowano też dla najmłodszych zwiedzających. Będą mogli odwiedzić między innymi Hydropolis czy Humanitarium. Czekają tam na nich specjalne warsztaty. Swoją ofertę skierowaną do Dzieci przygotowały też muzea: Narodowe, Poczty i Telekomunikacji, Mineralogiczne, Poczty i Telekomunikacji oraz Geologiczne.

Miłośnicy dawnej komunikacji będą mogli przejechać się zabytkowym tramwajem Konstal 4N1 z 1960 roku. Będzie on obsługiwał obiekty w centrum miasta. Pojedzie trasą okrężną od Muzeum Narodowego przez Muzeum Przyrodnicze, Plac Bema, Grodzką, Ossolineum, Muzeum Miejskie i z powrotem w stronę Muzeum Nardowoego. W środku wysłuchamy też wykładu na temat historii wrocławskich tramwajów.