W piątek 3 stycznia działalność rozpocznie Ski Arena Wrocław, gdzie można pojeździć na nartach albo snowboardzie. To pierwszy halowy stok na Dolnym Śląsku.

Stok powstał w hali przy ulicy Krzemienieckiej 116 na wrocławskim Muchoborze Wielkim.

Od teraz niezależnie od pogody i panujących na zewnątrz warunków jazda na nartach jest możliwa przez cały rok – zachęcają przedstawiciele Ski Arena Wrocław.

Jak to działa?

Przedstawiciele obiektu podkreślają, że ich stoki to zaawansowane urządzenia, duże bieżnie, które umożliwiają jednoczesną naukę lub trening dla 4-5 osób.

Opatentowana technologia MAXX-GRASS, czyli powierzchnia po której jeździmy, pozwala w pełni korzystać z technik narciarskich i snowboardowych, do niedawna możliwych jedynie na śniegu. Możemy w pełni regulować prędkość jazdy (od 1 do 50 km/h) oraz nachylenie stoku (od 9 do 22 stopni) – stosownie do naszych umiejętności lub poziomu treningu – czytamy na stronie Ski Arena Wrocław.

Główna zasada działań urządzeń jest zbliżona do domowych bieżni biegowych, jednak o znacznie większych gabarytach: 12 na 6 metrów.

Wykonanie z najwyższej jakości materiałów oraz przemyślana budowa gwarantuje niezawodność i bezpieczeństwo użytkowania – dodają przedstawiciele obiektu.

fot. Ski Arena Wrocław

Dla dzieci i profesjonalistów

Przedstawiciele Ski Arena Wrocław podkreślają, że przygodę z białym szaleństwem mogą zacząć u nich już najmłodsi, od 5 roku życia.

Pod okiem profesjonalnego trenera będą mogli nauczyć się podstaw oraz wypracować nienaganną technikę, czemu też będą służyły lustra weneckie ustawione przed stokiem. W porównaniu do naturalnych warunków szybkość nauki oraz precyzja wskazówek, jak korygować każdy z występujących błędów, jest nieporównywalna – czytamy na stronie ośrodka.

Na takich stokach – jak zaznaczają przedstawiciele Ski Arena Wrocław – trenuje szwajcarska kadra narciarzy alpejskich.

Gorliwym propagatorem jazdy na automatycznych bieżniach jest również Bode Miller: amerykański narciarz alpejczyk, wielokrotny medalista olimpijski oraz mistrzostw świata, a także dwukrotny zdobywca Pucharu Świata, który po zakończeniu kariery otworzył własny ośrodek wyposażony w urządzenia Maxxtracks – dodają.

Halowy stok narciarski ul. Krzemienieckiej 116 zostanie otwarty 3 stycznia 2020 roku o godzinie 12.

Foto główne: Ski Arena Wrocław