Wraz z nadchodzącym końcem lata odbędzie się trzecia edycja imprezy “Rusz Lenia – jeszcze trochę lata”. 21 i 22 września będziemy mieli okazję poznać świat sportów alternatywnych, zdobyć wiedzę na temat zdrowego odżywiania, a także przejść kurs pierwszej pomocy.

“Rusz Lenia” to propozycja dla dzieci i młodzieży, dająca możliwość spróbowania swoich sił w alternatywnych formach spędzania czasu wolnego, która zadowoli tak aktywną młodzież jak i świadomych rodziców. Longboard, rolki, kuglarstwo czy wspinaczka to tylko niektóre z dyscyplin. Na miejscu na uczestników będą czekały też warsztaty kulinarne, szkolenie z pierwszej pomocy, a także liczne konkursy z nagrodami. Festiwal jest dofinansowany w ramach Programu „Mikrogranty NGO” realizowanego ze środków Gminy Wrocław i organizowany przez grupę pasjonatów longboardingu i Fundację Polskiedzieci.org. Jego trzecia edycja odbędzie się w Parku Zachodnim i na skateparku Zajezdnia przy ul. Legnickiej. Wrocławska społeczność longoboardowa to grupa młodych ludzi, którzy z radością dzielą się swoją pasją i po raz kolejny zapraszają młodszych do wspólnej zabawy.

Projekt ma na celu przede wszystkim zwiększenie świadomości i wiedzy w zakresie zdrowego żywienia oraz aktywizację dzieci w wieku szkolnym przez zaprezentowanie im alternatywy do najpopularniejszych sportów, takich jak piłka nożna czy siatkówka. Inicjatorzy projektu – Monika Kaczmarczyk i Leszek Brzozowski – udowadniają, że w sporcie może chodzić też o dobrą zabawę w świetnym gronie i wychodzenie z inicjatywą, jednocześnie wzmacniając więzi lokalnej społeczności. Głównym organizatorem imprezy jest Fundacja Polskie Dzieci, która od lat dba o świadomość w zakresie zdrowego żywienia w okolicznych szkołach.

W programie imprezy znajdziemy szkolenia z jazdy na rolkach i longboardzie, warsztaty kulinarne i pierwszej pomocy, nauka wspinaczki, żonglerki oraz balansowania na trickboardzie. Na miejscu całkowicie za darmo dostępny będzie sprzęt sportowy dla uczestników, którzy go nie posiadają. Jedną z atrakcji jest także akcja sprzątania Parku Zachodniego w ramach promocji dbania o środowisko.

Impreza jest całkowicie darmowa, a dodatkowo uczestnicy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody w konkursach, przygotowanych szczególnie z myślą o początkujących. Na miejscu będą też czekać zdrowe przekąski dla całej rodziny.