Poker to szczeniak, który został uratowany z bardzo złych warunków. Wciąż potrzebuje leczenia i nowego domu tymczasowego.

Pod koniec sierpnia Ekostraż uratowała życie Pokera, ok. 16tygodniowego szczeniaka. Zabrany z bardzo złych warunków potrzebował specjalistycznych badań. Pies nie chodził, bardzo cierpiał.

Gdy nasza redakcja otrzymała informacje o piesku, jego stan był stabilny.
Meldujemy, że Poker czuje się lepiej – antybiotyk działa i szczeniak chodzi, a nawet biega, zaczął jeść choć wciąż widoczne są pewne anomalie neurologiczne – poinformowała nas Bożena Wira z Ekostraży. – Jedziemy na rezonans, czekamy też na wyniki badań krwi, które mogą coś wyjaśnić. Innymi słowy: dalej trzymajcie kciuki, bo boimy się, że poprawa po antybiotyku jest chwilowa. Wciąż szukamy przyczyny jego stanu zdrowia.

Wiadomości z wczoraj niestety nie są łaskawe. Poker uzyskał pozytywny wynik testu na neosporozę.

Stowarzyszenie Ekostraż poinformowało nas, że w domu tymczasowym, w którym przebywa Poker jest dużo zwierząt, które zapraszają pieska do zabawy. W tej chwili wszelkie harce nie są wskazane w rekonwalescencji pieska. Dopóki nie będzie pełnej diagnozy potrzebny jest nowy dom tymczasowy dla tego szczeniaka.

Poker to grzeczny piesek, trzyma czystość, co jak na jego wiek jest ewenementem. Przydałby się dom bez dzieci, by Poker nie był dodatkowo bodźcowany.

Jeśli są osoby, które marzą o adopcji Pokera już po diagnostyce też mogą pełnić role domu tymczasowego – pamiętając jednak, że różnie może być. Szukamy osób z Wrocławia mobilnych i mogących na nasz koszt kontynuować diagnozę i leczenie tego słodziaka. – mówi Bożena Wira.

Poker ma 16 tyg i waży 8 kg, docelowo będzie więc większym średnim psem. Zainteresowani proszeni są o kontakt poprzez SMS: 604127482

Na adopcję czekają również: