Jeśli jesteś świadkiem znęcania się nad zwierzętami w jakiejkolwiek formie nie wahaj się i zgłoś niezwłocznie ten fakt EKOSTRAŻY.

Porzucenie psa lub kota jest karalne

Ustawa o ochronie praw zwierząt jasno mówi, że zabrania się znęcania nad zwierzętami. O jaką krzywdę chodzi? Jak mówi art. 6 ust. 2 pkt 11 ustawy o ochronie zwierząt:

Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, a w szczególności (…) porzucanie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota, przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje (…)

Kara, która grozi za porzucenie czworonoga wcale nie jest łagodna, bo za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. W przypadku, gdy sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem trafi do więzienia na min. 3 miesiące, ale sąd może również zdecydować o wyroku mówiącym nawet o 5-letniej odsiadce.

To nie koniec. Sąd może pozbawić człowieka możliwości posiadania zwierzęcia, a art. 35, ust. 5 wyraźnie mówi: W razie skazania za przestępstwo określone w ust.1, 1a lub 2, sąd orzeka nawiązkę w wysokości od 1000zł do 100000zł na wskazany cel związany z ochroną zwierząt.

Dlaczego więc tyle zwierząt jest porzucanych?

Marietka porzucona została tuż przed Wigilią

Choć marzy nam się, aby każdy z czworonogów miał swój kochający dom, to niestety nasza Ekostraż ciągle ma ręce pełne roboty. Szukają domu dla kolejnej suczki.

MARIETKA dla przyjaciół Mari trafiła do nas w dzień przed Wigilią – ktoś pewnie robiąc przedświąteczne porządki wyrzucił i ją. Błąkała się przerażona po jednej z pod wrocławskiej wsi ciągle przepędzana.

Aż ktoś się zlitował i zadzwonił do nas – “…Poszukuję pomocy dla biednej psiny która błąka się u nas na wsi. Siedzi całymi dniami i nocami na ulicy i jest poraniona. Wszystkie psy z wioski za nią ganiają, a ona biedna nie ma siły ich odgonić”.

Więc jak nie pomóc?! I tak jest teraz z nami już wyleczona, odpchlona, nakarmiona… Teraz brakuje jej tylko jednego kochającego i odpowiedzialnego domu!!!

Kontakt w sprawie adopcji

Jeśli ktoś chce dać stałe schronienie Marietce wszelkie informacje otrzyma pod numerem telefonu 514668090

Polecamy również:

Misia – biała kotka do adopcji