W naszym coniedzielnym cyklu prezentujemy zwierzęta uratowane przez Stowarzyszenie Ekostraż. Tym razem szukamy nowego domu dla Plamka.

Z informacji nadesłanej przez Stowarzyszenie Ekostraż wynika, że dzisiejszy bohater naszego cyklu jest kocim gentlemanem. Plamek jest kochany i bardzo przyjazny człowiekowi.

Plamek był kotkiem wolno żyjącym, dokarmianym przez pewną dobrą duszę. Jednak pewnego razu, staczając zażartą walkę z innymi kotami – jak to te futrzaki mają w zwyczaju – został mocno pogryziony. Ranny biedaczek trafił do nas. Teraz już rany się zagoiły, a pozostała tylko blizna na łapce i na łepku oraz nieco ponadgryzane uszka, co dodaje mu tylko uroku – opowiada Bożena Wira ze Stowarzyszenie Ekostraż. Plamek koniecznie potrzebuje domu – tymczasowy byłby super, a dom stały to już byłoby spełnienie jego i naszych najskrytszych marzeń uzupełnia wolontariuszka.

Ekostraż zapewnia, że Plamek jest cudownym kocurkiem, który kocha przytulać się do człowieka. Nieszczególnie przepada za innymi kotami, ale mógłby spróbować dogadać się ze spokojnym, starszym futrzakiem. Plamek nie jest, niestety, okazem zdrowia: ma fiv oraz problem z nerkami, ale na ten moment jego stan jest stabilny dzięki suplementom i specjalnej diecie nerkowej. Czasami może potrzebować kroplówki. Dom tymczasowy może liczyć na wsparcie Ekostraży – stowarzyszenie sfinansuje leczenie kota. Plamek jest wykastrowany, ma około 3 lata. Wyniki testu na felv jest ujemny.

Okaż Plamkowi trochę uwagi i czułości – on po stokroć się odwdzięczy: będzie Ci mruczał, będzie się do Ciebie mocno tulił! – apeluje Wira.

Kot przebywa we Wrocławiu. Kontakt w sprawie adopcji pod numerem telefonu 535 010 745 (SMS).

Polecamy również: