Niezwykłe pokazy talentów na początek 10. jubileuszowej edycji Brave Kids we Wrocławiu. 17 czerwca młodzi artyści z najdalszych zakątków globu po raz pierwszy pokażą się szerokiej publiczności.

Kultura Peru i Indii oraz sztuki cyrkowe rodem z Wrocławia i Palestyny. 17 czerwca na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu swoje talenty zaprezentują młodzi uczestnicy tegorocznej edycji Brave Kids. – To międzykulturowe spotkanie z młodymi artystami z Peru, Indii oraz Palestyny ma przełamywać bariery oraz stanowić szansę na poznanie kultur z różnych zakątków świata. Chcemy, aby ten pokaz był zaczątkiem dyskusji o otwartości oraz międzykulturowej współpracy – zauważa Iwona Frydryszak, koordynatorka 10.edycji Brave Kids. Specjalny pokaz jako pierwsi zobaczą uczniowie wrocławskich szkół.

La Contradanza

17 czerwca w Teatrze Polskim uczestnicy Brave Kids zaprezentują La Contradanzę, peruwiański tradycyjny taniec w wykonaniu sześcioosobowej grupy dzieci z Demokratycznej Szkoły w Huamachuco w Andach, zapierające dech w piersiach aero-akrobacje z palestyńskiej szkoły cyrkowej z Zachodniego Brzegu oraz klasyczne tańce indyjskie w wykonaniu młodych Hindusek z Mumbaju.

Ci wszyscy młodzi artyści wybijają się w swoich społecznościach właśnie dzięki niesamowitemu talentowi, który bardzo często pomaga im oderwać się od trudnej rzeczywistości. Przykładem są tutaj dziewczynki z organizacji wspierające dzieci z getta Kamatipura. Dziewczęta na co dzień żyją w ubogiej dzielnicy Mumbaju wśród grupy wykluczonej społecznie, dlatego sztuka jest dla nich szansą na swojego rodzaju terapię. Poza tym te dziewczyny mają niesamowity talent – zachęca Iwona Frydryszak. Na scenie pojawią się również i polscy artyści. Będą to dzieci z Wrocławia z grupy złożonej z przedstawicieli grupy cyrkowej oraz uczennic Szkoły Podstawowej przy DSOSW nr 12 dla Dzieci Niesłyszących i Słabosłyszących we Wrocławiu.

Brave Kids_8_fot. Piotr Spigiel

Bilety na pokaz można kupić już od 8 złotych. Opiekunowie grup mają wstęp wolny.

Młodzi artyści z całego świata

Dzieci i młodzież Brave Kids przez dwa tygodnie będą gościć u polskich rodzin. Do Wrocławia, Rzeszowa, Leszna i Radziejowic przyjadą 15 czerwca, 22 czerwca do Wałbrzycha, a w lipcu do Gdańska. W tegorocznej edycji udział wezmą młodzi artyści z Kolumbii, Salwadoru, Indii, Kenii, Kazachstanu, Estonii, Peru, Korei Południowej, Kenii, Palestyny czy Gruzji. Łącznie w tym roku do Polski przyjedzie 150 artystów.

Projekt artystyczno-edukacyjny Brave Kids powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia i Polski. Głównym organizatorem i pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Edycje odbywające się w każdym z miast organizowane są w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury. Honorowy patronat nad projektem Brave Kids objęły UNESCO.

Pokaz Grup Brave Kids
17 czerwca 2019r., godz. 12.30
Teatr Polski, ul. Gabrieli Zapolskiej 3

Bilety od 8 zł
Link do strony: http://bit.ly/2WDPAfH
Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids