Kilka dni temu przedstawiciele Hydropolis poinformowali o planach ponownego otwarcia obiektu we wtorek 26 maja. Termin ten jednak właśnie został przesunięty.

Wbrew wcześniejszym informacjom, Hydropolis nie zostanie otwarte we wtorek 26 maja.

Z przykrością informujemy, że przesuwamy termin otwarcia CEE Hydropolis. Dzisiaj (w poniedziałek, 25 maja 2020 roku) w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy pismo od Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu z informacją, że do czasu zmiany stanu prawnego (Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r.) działalność centrum wiedzy o wodzie nie może zostać wznowiona – czytamy w informacji przesłanej przez przedstawicieli obiektu.

Jak tłumaczą, Hydropolis funkcjonuje jak muzeum, ponieważ jednak nie kolekcjonuje eksponatów i nie prowadzi działalności wydawniczej, dlatego formalnie jest pozaszkolną formą edukacji.

Decyzją Rządu muzea mogą być ponownie otwarte od 4 maja 2020 roku, żłobki i przedszkola ruszyły 6 maja 2020 roku, w kolejnym etapie odmrażania gospodarki zostały otwarte: restauracje, salony kosmetyczne i fryzjerzy, funkcjonują również szkoły podstawowe w klasach I-III, dlatego – na potwierdzenie zasadności otwarcia – poprosiliśmy o opinię Powiatowego Inspektora Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu. 19 maja 2020 roku otrzymaliśmy pozytywną opinię od Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu i zaplanowaliśmy otwarcie na 26 maja 2020 roku – wyjaśniają.

Przedstawiciele obiektu podkreślają, że mają nadzieję na jak najszybsze wyjaśnienie sprawy.

O otwarciu Hydropolis będziemy informować na bieżąco. Osoby, które zakupiły bilety prosimy o wysłanie wiadomości na adres: zwroty@hydropolis.pl wraz numerem zamówienia. Za niedogodności przepraszamy i mamy nadzieję do szybkiego zobaczenia – dodają.