Wielka domówka online, oficjalna gala zamknięcia i wręczenie nagród, a także specjalny pokaz filmu “David Byrne: American Utopia” w reżyserii Spike’a Lee – ostatni weekend połączonych festiwali Nowe Horyzonty i American Film Festival zapowiada się wyśmienicie!

Przypomnijmy, w programie wyjątkowej, połączonej edycji Nowych Horyzontów i American Film Festival znalazło się ponad 170 różnych filmów z całego świata. To zarówno przeboje z wielkich festiwali – jak Berlinale, Sundance, MFF w Wenecji i Toronto, jak i awangardowe tytuły, wyznaczające nowe ramy dla kinowego języka. Wszystkie filmy dostępne online można oglądać poprzez platformę zintegrowaną ze stroną nowehoryzonty.pl.

Przed nami ostatni weekend połączonych festiwali. Rozpocznie się z przytupem, bo od… Wielkiej Festiwalowej Domówki, która odbędzie się online. Start w piątek 13 listopada o godzinie 21.

– W programie dużo dobrej muzyki i moc innych atrakcji. Łączymy się na żywo via Zoom (darmowa aplikacja do pobrania tutaj). Uwaga! Miejsca są limitowane, obowiązuje kolejność zgłoszeń – zapowiadają organizatorzy.

Zgłoś swój udział w domówce z Nowymi Horyzontami i American Film Festival

NH i AFF – gala zamknięcia i wręczenie nagród

W niedzielę 15 listopada, czyli ostatniego dnia festiwalu, czeka nas transmisja gali zamknięcia 20. Nowych Horyzontów i 11. American Film Festival.

W niedzielny wieczór dowiemy się, które tytuły z Międzynarodowego Konkursu Nowe Horyzonty oraz sekcji Spectrum i American Docs najbardziej podobały się festiwalowej publiczności. Poznamy też laureata Grand Prix wyłonionego spośród filmów prezentowanych w konkursie NH oraz nagrody dla najmłodszej twórczyni lub twórcy prezentującego swój film w ramach festiwalu; fundatorami nagrody są Grażyna Błęcka-Kolska i Jan Jakub Kolski. Transmisja gali rozpocznie się 15 listopada o godz. 18.00 na facebookowym profilu Nowych Horyzontów – zapowiadają organizatorzy.

Grand Prix przyzna jury w składzie: Dorota Lech (programerka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto), Krzysztof Skonieczny (reżyser filmowy), Monika Strzępka (reżyserka teatralna), Klaudia Śmieja (producentka filmowa) oraz Greg Zgliński (reżyser, scenarzysta, operator).

David Byrne: American Utopia

Na zakończenie festiwalu czeka nas nie lada gratka – specjalny pokaz filmu David Byrne: American Utopia.

Ten wyjątkowy seans w reżyserii Spike’a Lee to połączenie musicalu, politycznego i społecznego komentarza i TED talku, którego królem jest David Byrne — lider legendarnej grupy Talking Heads. Jeśli chcecie zamknąć z nami festiwal tym filmem musicie być gotowości 15 listopada i równo o 20:00 kliknąć „oglądaj” — seans będzie prezentowany live! Ćwiczcie już refleks, bo zobaczy go pierwsze 1000 osób, które się „wklikają” – zachęcają przedstawiciele Nowych Horyzontów.