Letni rozkład lotów czarterowych z wrocławskiego lotniska to blisko 30 połączeń, w tym wiele nowych kierunków. Sardynia, Wyspy Kanaryjskie, południowe Włochy czy wybrzeże Egiptu – sprawdź, gdzie możesz polecieć już pod koniec maja.

Osoby, które planują wakacje organizowane przez biuro podróży mogą wybrać się do wielu ciekawych miejsc. Nowe kierunki to: Olbia, Kalabria, Gran Canaria, Teneryfa czy Taba.

Plaże w Sardynii są uznawane za jedne z najpiękniejszych na świecie, a Olbia to kwintesencja włoskiego miasta położonego tuż nad Morzem Tyrreńskim. Na zwiedzających czeka piękny krajobraz, piaszczyste i szerokie plaże oraz krystalicznie czysta woda, a także wiele miejsc, w którym spróbować można owoców morza i lokalnych specjałów.

Pierwszy lot czarterowy na Sardynię z Wrocławia wystartuje ostatniego dnia maja. W każdą niedzielę do połowy września kursować będą samoloty – podróżujący będą mogli zaplanować tygodniowy lub dwutygodniowy wypoczynek.

Turyści doceniają uroki Sardynii i chętnie ją odwiedzają. Zauważyli to nie tylko operatorzy wycieczek, ale także przewoźnicy niskokosztowi, którzy wprowadzają do letniego rozkładu tanie loty do Cagliari. Dzięki temu podróżni zyskują wybór pomiędzy południową i północą częścią drugiej największej wyspy na Morzu Śródziemnym ­– podkreśla Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Kalabria to z kolei najbardziej wysunięty na południe region kontynentalnej części Włoch słynący ze słonecznej pogody i skalistych klifów. Tropea czy Capo Vaticano to miasta, które przypadną do gustu wszystkim miłośnikom zachwycających widoków – są uznawane za perły tego regionu, a liczne zatoki i piękne plaże przyciągają tu kolejnych turystów.

W letniej siatce połączeń pojawią się również dwa nowe miejsca, słynne wyspy archipelagu Wysp Kanaryjskich: Gran Canaria oraz Teneryfa. Gran Canaria to złociste plaże, góry z pieszymi szlakami, malownicze wioski w zielonych dolinach czy cenne zabytki historyczne. Teneryfa słynie z pięknych kolorowych papug w Loro Park, wulkanu Teide czy zielonych palm. Kolejną nowością jest Taba w Egipcie położona nad Morzem Czerwonym. Egzotyczny pejzaż, który tworzą góry Synaj, plaża i morze, zachwyca widokami i słońcem świecącym przez cały rok.

Spośród nowych propozycji każdy wybierze coś dla siebie. Południe Włoch to gwarancja słonecznej pogody, Sardynia przyciąga miłośników wspinaczki i plażowania, Wyspy Kanaryjskie to mekka sportów wodnych, a wybrzeże Egiptu słynie z fantastycznych raf koralowych. Ta różnorodność najlepiej pokazuje, jak bogaty w kierunki staje się nasz rozkład lotów czarterowych, których oczekują pasażerowie ceniący sobie komfort latania na wakacje bezpośrednio z Wrocławia – zauważa Michał Kozak, manager rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław.

W nowym rozkładzie lotów czarterowych na sezon letni w 2020 roku znajdzie się około 30 kierunków – już pod koniec marca ruszą pierwsze samoloty. Wśród miejsc, do których mogą wybrać się turyści, są również znane kurorty w: Turcji, Grecji, Bułgarii, Tunezji, Portugalii czy Albanii. Wczasy z wrocławskiego lotniska oferują największe biura podróży: Itaka, TUI, Coral Travel-Wezyr, Grecos, Rainbow, EXIMtours i Sun&Fun Holidays.

Fot. główne: Materiały prasowe