Tak wielu połączeń z Wrocławia w sezonie jesienno-zimowym jeszcze nie było. Od 29 października zacznie obowiązywać nowy rozkład lotów, który zaoferuje aż 50 różnych kierunków. Wśród 10 nowości znalazły się bezpośrednie połączenia m.in. do Gdańska, Brukseli, na Sycylię i do Maroka. W maju dojdzie kolejny debiut: loty do Aten. Z rozkładu zniknie za to połączenie do Warszawy.

nowe loty z Wrocławia jesień 2017

fot. Port Lotniczy Wrocław

Port lotniczy we Wrocławiu bije kolejne rekordy i nie narzeka na brak pasażerów. Od stycznia do września 2017 roku lotnisko obsłużyło 2,2 mln osób, czyli o 20 procent więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Wszystko wskazuje na to, że te liczby będą jeszcze rosnąć, ponieważ z roku na rok pojawiają się kolejne atrakcyjne i nowe loty z Wrocławia.

Od maja z Wrocławia pod Akropol

W minionym tygodniu Ryanair zapowiedział nowe połączenie do Aten. Samoloty irlandzkiego przewoźnika będą latać do stolicy Grecji dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. Będzie to druga trasa z Wrocławia do tego kraju, który należy do najchętniej wybieranych kierunków wylotów z naszego miasta. Pierwszy – Chania na Krecie – zapełniał samoloty w 92 procentach.

Połączenie Wrocław Ateny wystartuje w maju 2018 roku. Nowości czekają nas jednak znacznie wcześniej, bo już od 29 października, kiedy wejdzie w życie jesienno-zimowy rozkład lotów.

Loty z Wrocławia – jest 10 nowości!

Port lotniczy we Wrocławiu kusi podróżnych przede wszystkim szeroką ofertą tanich linii lotniczych. Liczba takich połączeń sukcesywnie rośnie, a jesienią i zimą będą stanowić 39 z 50 dostępnych kierunków. Najwięcej, bo osiem nowości, wprowadzi Ryanair.

W rozkładzie są nowe loty z Wrocławia do Gdańska, Brukseli Charleroi, Włoszech (Neapol oraz Palermo na Sycylii), na Wyspy Brytyjskie (Leeds Bradford, Edynburg w Szkocji), do Oslo Torp oraz Tel Awiwu w Izraelu.

Jesienią i zimą Ryanair utrzyma kierunki, które były popularne latem. Samoloty do Malagi czy Lizbony wypełniały się w sezonie wakacyjnym w ponad 90 procentach.

Nowość przygotowały także linie Wizz Air, dzięki której pasażerowie zyskają pierwsze połączenie do północnej Afryki. Samoloty z Wrocławia będą zabierać ich do kurortu w Maroku raz w tygodniu. Wizz Air nie wycofuje się także z połączeń do Lwowa i stolicy Islandii – Reykjaviku, które pozostaną w nowym rozkładzie.

Jesienią na pokładzie Swiss Airlines będziemy mogli polecieć do Zurychu. Starania o utworzenie tego połączenia trwały ponad dwa lata. Nowe loty z Wrocławia ucieszą szczególnie pasażerów podróżujących w celach zawodowych i biznesowych, w tym pracowników oddziałów szwajcarskich firm: UBS i Credit Suisse.

Jeśli chodzi o południowe kierunki, warto dodać, że w ramach ofert biur podróży będą dostępne loty czarterowe na Wyspy Kanaryjskie (Teneryfę, Fuertaventurę, Lanzarote), a także do Hurghady w Egipcie.

Osoby, które planują dalsze loty międzynarodowe, zainteresuje informacja o dodatkowych rejsach Lufthansy do Frankfurtu nad Menem. Niemieckie lotnisko jest drugim największym w Europie i jednym z najważniejszych portów przesiadkowych. Od jesienno-zimowego rozkładu Wrocław i Frankfurt połączą każdego dnia cztery loty.

Ryanair rezygnuje z Warszawy

Od marca 2018 roku nie będzie połączeń irlandzkich linii z Wrocławia do Warszawy. Do stolicy Polski mogliśmy polecieć nawet w cenie 9 złotych. Jak tłumaczyli przedstawiciele Ryanaira, przyczyną rezygnacji z tego kierunku były niekorzystne miejsca postoju samolotów na Lotnisku Chopina, wyznaczone daleko od terminalu.

– Dojazd autobusem trwał 20 minut, tymczasem przelot między tymi miastami to zaledwie 40 minut. Połączenie realizujemy 3 razy dziennie, głównie latają z nami ludzie biznesu, dla nich każda minuta jest ważna – argumentowali przedstawiciele Ryanaira.

Port lotniczy we Wrocławiu chciałby rozbudowywać sieć połączeń krajowych, dlatego niewykluczone, że lukę wypełnią nowe loty do Warszawy. Wiadomo, że toczą się na ten temat rozmowy z Wizz Air czy Polskimi Liniami Lotniczym LOT, które mają już w swojej ofercie połączenia do stolicy.