Nowy basen rekreacyjny, brodzik dla najmłodszych, wejście letnie z budynkiem szatniowym oraz powiększona plaża z pirackim placem zabaw właśnie zostały oddane do dyspozycji klientów wrocławskiego Aquaparku.

Zgodnie z tym, o czym informowaliśmy wczoraj, we wtorek 28 lipca dwa nowe baseny zewnętrzne w tropikalnym otoczeniu zostały otwarte we wrocławskim Aquaparku.

– Wiemy, że wiele osób spędzi tegoroczne wakacje w mieście, dlatego robiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby oddać baseny do użytku jeszcze w trakcie wakacji – mówi Grzegorz Kaliszczak, prezes Wrocławskiego Parku Wodnego.

Razem z otwarciem nowej inwestycji nastąpiło również otwarcie wejścia letniego od ulicy Petrusewicza. W sezonie letnim będziemy mogli wejść do parku wodnego wejściem głównym od ulicy Borowskiej lub wejściem letnim od ulicy Petrusewicza.

– Mamy nadzieję, że takie rozwiązanie pozwoli na sprawniejszą obsługę i zmniejszy kolejki do kas w okresie wakacyjnym – dodaje Paweł Rańda, wiceprezes Wrocławskiego Parku Wodnego.

Dwa nowe baseny zewnętrzne…

Jak tłumaczą przedstawiciele obiektu, pomysł powiększenia strefy zewnętrznej pojawił się, gdy we wrocławskim Aquaparku w upalne dni zaczęło brakować miejsca.

To w zeszłym roku, dokładnie 11 sierpnia, padł rekord frekwencji. W ciągu jednego dnia wrocławski Aquapark odwiedziło prawie 9 tysięcy gości! Taki wynik motywuje do działania, dlatego budowa nowych basenów zewnętrznych była inwestycyjnym strzałem w dziesiątkę – informują przedstawiciele Aquaparku.

W sierpniu 2019 roku Wrocławski Park Wodny podpisał umowę na inwestycję wartą 9,4 mln złotych z firmą PPUH Transcom Sp. z o. o. W jej ramach powstały dwa nowe baseny, osobne wejście do obiektu oraz szatnia z częścią sanitarną. Zarząd spółki postanowił zagospodarować dodatkowy fragment terenu, który graniczy z ulicą Petrusewicza od strony północnej, a ze Wzgórzem Andersa od strony zachodniej. Tam powstały nowe baseny wraz z budynkami – szatniowo-sanitarnym, technicznym i kasowym.

Goście Aquaparku mają już do dyspozycji dwa nowe baseny zewnętrzne z powiększoną plażą. Pierwsza niecka ma charakter rekreacyjny – jej powierzchnia to 425 mkw., a głębokość 1,35 m. Druga – o powierzchni 82 mkw. i głębokości 0,4 m – jest przeznaczona dla najmłodszych dzieci.

Woda w obu basenach będzie podgrzewana. Temperatura wody w brodziku dla najmłodszych będzie miała 29 stopni, a w basenie rekreacyjnym od 24 do 26 stopni. Wrocławski Aquapark jako jedyny w mieście podgrzewa wodę w basenach zewnętrznych, dzięki czemu z niecek można korzystać nawet w chłodniejsze i pochmurne dni – podkreślają przedstawiciele obiektu.

Tłumaczą, że wiadomość o zewnętrznym brodziku najbardziej ucieszy rodziców z małymi dziećmi. Zamontowane zostały tam jeżyki wodne, dzwonki wodne i zjeżdżalnia „słoń”, które urozmaicą zabawę.

– Takiego basenu szczególnie brakowało w Aquaparku. Do tej pory nasi najmłodsi klienci mieli do dyspozycji tylko brodzik wewnątrz obiektu, a w słoneczne dni rodzice z dziećmi chcą spędzać czas na dworze – mówi Kornel Kempiński, dyrektor obiektu.

… i więcej miejsca na plażowanie

W strefie malucha oprócz brodzika znajdzie się plaża z pirackim placem zabaw. Na statku będzie można zjechać z jednej ze zjeżdżalni, powspinać się po drabinkach oraz postrzelać z armatek.

W miejscu nowych basenów do tej pory zagospodarowane było miejsce do opalania i wypoczynku. W związku z nową inwestycją teren Aquaparku został powiększony o część Wzgórza Andersa i będzie to miejsce przeznaczone na plażowanie. Tym samym teren parku wodnego powiększył się o ok. 2000 metrów kwadratowych. Przy nowo powstałej plaży znajdzie się też punkt gastronomiczny, który będzie prowadził sprzedaż przekąsek oraz zimnych napoi.

Aby nadać tropikalnego klimatu, wokół nowych basenów pojawiły się prawdziwe palmy. Nowy projekt przewidział też więcej zielni na terenach zewnętrznych. Na nowo zagospodarowanym obszarze pojawią się dodatkowo 22 drzewa, 2,5 tysiąca krzewów i traw ozdobnych oraz ponad 3000 mkw. trawnika – wyliczają przedstawiciele obiektu.

W nowym budynku szatniowo-sanitarnym zaprojektowano szatnię koedukacyjną z ponad 700 szafkami ubraniowymi i kabinami do przebierania, pomieszczeniem dla matki z dzieckiem oraz natryski i toalety, oddzielnie damskie i męskie. W budynku technicznym znalazła się m.in. hala filtrów, zbiorniki przelewowe. Budynek kasowy składa się z jednego pomieszczenia kasowego wyposażonego w dwa stanowiska robocze i okna kasowe.

Specjalne procedury dla bezpiecznego relaksu

Jak zaznaczają przedstawiciele Aquaparku, woda w nowych nieckach podlega czterostopniowemu systemowi filtracji.

Jest chlorowana, ozonowana i naświetlana lampami UV, które skutecznie zabijają wirusy i bakterie w niej żyjące. Należy pamiętać, że w Aquaparku wprowadzono specjalne procedury, dzięki którym relaks w parku wodnym jest bezpieczny. Przed wejściem kamera termowizyjna zmierzy nam temperaturę, a osoby  z gorączką nie będą wpuszczone na teren obiektu. Dodatkowo, wszystkie powierzchnie są na bieżąco sprzątane i dezynfekowane. We wszystkich strefach dostępne są również pojemniki z płynem do dezynfekcji. Sztab ludzi pracuje nad tym, aby relaks w Aquaparku był bezpieczny, a woda spełniała wszystkie standardy sanitarne – podkreślają.

Przedstawiciele Aquaparku zapewniają również, że ceny biletów pozostaną bez zmian. Każdy, kto kupi bilet na wszystkie strefy lub na Strefę Basenów Rekreacyjnych będzie mógł skorzystać z nowych atrakcji. Również osoby z karnetami Aquacard mogą bez dodatkowych opłat korzystać z basenów zewnętrznych.

Dodajmy, że spółka WPW S.A. jest również inwestorem budowy nowego wrocławskiego kompleksu basenowego na wrocławskim Brochowie.

Foto główne: facebook.com/aquaparkwroclaw