Już w niedzielę rozpocznie się festiwal artystyczny “Chopin-bez granic”, w którym usłyszymy dzieła Chopina oraz innych kompozytorów w tradycyjnej oraz niestandardowej wersji, w opracowaniach na różne składy instrumentalne.

Festiwal “Chopin-bez granic”, to wydarzenie skierowane jest do szerokiego grona odbiorców, melomanów jak też pasjonatów muzyki poważnej. Festiwal będzie mieć zasięg regionalny, koncerty natomiast przewidywane są w czterech miejscach (we Wrocławiu, Trzebnicy, Świdnicy oraz na Zamku Topacz w Ślęzie).

22 września odbędzie się koncert w auli Starostwa Powiatowego w Trzebnicy, o godzinie 18:30. Wystąpią: Michał Daniel Bąk – gitara, Mateusz Marut – skrzypce, w programie m.in. F. Chopin, M. Pasieczny, A. Piazzolla.

We Wrocławiu koncert odbędzie się w parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Wojciecha, 29 września o godzinie 13:15. Wystąpią: Zuzanna Bator i Maciej Bator – organy, Marcin Król – trąbka w programie m.in. F. Chopin, A. Corelli, B. Matter.

Koncert w kościele Pokoju pw. Św. Trójcy w Świdnicy, odbędzie się 27 września o godzinie 18:30. Wystąpią: Tomasz Marut – fortepian, Magdalena Wachowska – mezzosopran, Karol Lipiński-Bańka – skrzypce, Iwona Sukiennik – fortepian. W programie utwory m.in. F. Chopina, S. Moniuszki, S. Rachmaninowa.

Ostatni koncert odbędzie się na Zamku Topacz 6 października, o godzinie 18:00. Wystąpią: Michał Michalski – fortepian, kwartet smyczkowy w składzie: Jan Mazur – skrzypce, Tomasz Stocki – skrzypce, Maciej Ratajczak – altówka, Maciej Miłaszewicz – wiolonczela. Na fortepianie zagra Karol Radziwinowicz. W programie utwory m.in. F. Chopina i I.J. Paderewskiego.

Usłyszymy dzieła Chopina w różnych opracowaniach oraz utwory innych kompozytorów takich jak Stanisław Moniuszko czy Ignacy Jan Paderewski.
Wykonawcami będą profesjonalni muzycy z regionu, stanowiący rewelacyjną wizytówkę Dolnego Śląska oraz gość specjalny, światowej sławy pianista – Karol Radziwonowicz.  

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.