Wynajmowanie mieszkań to jeden z najlepszych sposobów na dodatkowy, a nawet główny zarobek. Co więcej, jest to zarobek, który uzyskiwać możemy nawet całe życie. Wrocław to miasto niezwykle ciekawe, a także ciągle rozwijające się, dlatego też to właśnie w tym miejscu warto jest zakupić mieszkanie pod wynajem, a następnie korzystać z tej opcji latami.

Co warto wziąć pod uwagę?

Tak jak we wszystkich innych miejscach, również we Wrocławiu znajdują się miejsca, w których wynajmowanie mieszkań jest szczególnie opłacalne. We Wrocławiu znajduje się wiele prestiżowych uczelni, które co roku zapraszają do swoich murów kolejne pokolenia młodych osób. To właśnie oni przede wszystkim poszukują mieszkania pod wynajem, ponieważ bardzo często przyjeżdżają na uczelnie z oddalonych o kilkaset kilometrów miejscowości. W związku z tym warto jest zdecydować się na zakup mieszkania pod wynajem, które znajdować się będzie w pobliżu uczelni, a przy tym będzie odpowiednio skomunikowane.

Oczywiście to ściśle centrum miasta jest lokalizacją najbardziej pożądaną przez młodych ludzi. Dodatkowo należy wybrać mieszkanie jak najbardziej uniwersalne – dobre dla pary czy nawet zupełnie nieznajomych sobie osób. Warto jest wybierać mieszkania stosunkowo małe, które mają przynajmniej jedną sypialnię, a jeśli chcemy zgromadzić w mieszkaniu kilka osób, zdecydować się na mieszkanie z pokojami nieprzechodnimi. Należy również wspomnieć, że Wrocław to miasto postępowe, gdzie ciągle powstają nowe miejsca pracy, które są gotowe zgromadzić ogromne rzesze pracowników. W związku z tym zakup mieszkania pod wynajem we Wrocławiu może być niezwykle dobrą inwestycją, jeśli będzie odpowiednio przemyślany. 

Ceny mieszkań we Wrocławiu

Jak powszechnie wiadomo, im bliżej centrum miasta, tym ceny kupna mieszkania są wyższe, ale przy okazji opłaty za wynajem ulegają zwiększeniu. Ceny mieszkań na rynku pierwotnym we Wrocławiu oscylują zazwyczaj w okolicach 8-10 tysięcy za metr kwadratowy. Jest to zdecydowanie niższa cena niż w przypadku mieszkań w stolicy. W porównaniu do innych dużych miast, takich jak wspomniana Warszawa czy też Kraków, opłaty za wynajem i kupno mieszkań we Wrocławiu są bardzo stabilne. Z roku na rok rosną, jednak nie są to ogromne rozbieżności. Standardowe ceny wynajmowanych mieszkań wynoszą zazwyczaj 1700-2000 złotych. 

Jak wybierać i gdzie poszukiwać mieszkań?

Przede wszystkim należy dokładnie rozpatrzyć swoje możliwości finansowe, tak aby inwestycja okazała się, jak najbardziej trafiona. Dodatkowo nie warto wybierać pochopnie, wybór mieszkania powinien być poprzedzony skrupulatnym researchem, ponieważ nawet mieszkania w tej samej dzielnicy mogą różnić się od siebie ceną. Idealnym miejscem do dokonania porównania cen jest obido.pl. Znajdziesz tam ogromną liczbę ofert mieszkań z rynku pierwotnego, a każda propozycja jest bardzo dokładnie opisana. Możesz skorzystać z możliwości spaceru online 3D, dzięki czemu łatwiej będzie Ci dobrać mieszkanie do własnych upodobań. Uwagę należy przywiązywać nie tylko do samego wyglądu mieszkania czy bloku, ale również do okolicy oraz piętra, na którym zostało usytuowane. Decyzja o zakupie mieszkania pod wynajem nie jest prosta, ponieważ samo kupno wymaga zgromadzenia sporego kapitału pieniężnego, a także oczekujemy, iż mieszkanie szybko się nam “zwróci”. Właśnie dlatego, im więcej starań dołożymy podczas wyboru mieszkania, tym większe prawdopodobieństwo sukcesu.