W czwartek 12 grudnia na Uniwersytecie Wrocławskim odbędzie się spotkanie poświęcone tematyce niepełnosprawności i funkcjonowaniu z nią w życiu codziennym. Gośćmi specjalnymi będą artysta Mariusz Kędzierski, twórca projektu „Mariusz Rysuje” oraz Barbara Marcol, studentka filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim o muzycznych zainteresowaniach, którzy na co dzień udowadniają, że osoby z niepełnosprawnością mogą zawstydzać swoją determinacją.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, który obchodzony jest 3 grudnia, Dolnośląski Oddział Klubu Lidera Rzeczypospolitej, Młody Dolny Śląsk oraz Samorząd Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego zapraszają 12 grudnia o godzinie 17:00 na spotkanie z gośćmi, dla których niepełnosprawność nie stanowi przeszkody w realizacji celów i marzeń. W murach WPAiE UWr w Amfiteatrze B budynku C będzie okazja porozmawiać z Mariuszem Kędzierskim – artystą, mówcą motywacyjnym, twórcą projektu „Mariusz Rysuje”, który zmaga się od urodzenia z wadą rozwojową rąk oraz Barbarą Marcol – studentką filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim o muzycznych zainteresowaniach.

wykład niepełnosprawni młody zdolny śląsk
Mat. prasowe

Każdy z gości opowie o swojej niepełnosprawności, scharakteryzuje, na czym ona polega. Mariusz i Basia powiedzą, jak radzą sobie w życiu, jakie odnoszą sukcesy. Co im ułatwia codzienne funkcjonowanie, a co czasem utrudnia. Doradzą, jak możliwie najlepiej możemy się zachowywać w kontakcie z osobami z niepełnosprawnościami – deklaruje koordynatorka spotkania Aleksandra Klimkowska z Klubu Lidera RP.

Spotkanie to świetna okazja do tego, by odczarować stereotypy dotyczące osób niepełnosprawnych i zadać prelegentom pytania, o których myśli każdy z nas, ale boi się wypowiedzieć je wprost.

Takie spotkania dla wielu osób stanowią bezcenną naukę i uczą oraz przypominają, że pomimo pewnych ograniczeń, każdemu należy się szacunek oraz warto nieść mądrą pomoc – argumentuje Damian Fiet, przewodniczący Stowarzyszenia Młody Dolny Śląsk.

Darmowe wejściówki na spotkanie można pobrać klikając w poniższy link:

https://evenea.pl/event/848004-1/?fbclid=IwAR3lpmIgcQFtnuSoPLjaDV1SErhEtJ5okTEOwTT8_4VC4Yfe_QwurKWeKUA