Coraz więcej firm z Wrocławia odczuwa potrzebę wellbeingu i zaczyna nad nim pracować. W nowoczesnych przestrzeniach biurowych, wpisujących się w ideę dobrostanu, organizowane są warsztaty, podczas których pracownicy dowiadują się, jak zarządzać swoim szczęściem i życiową energią. Kolejne spotkanie już 12 września w CitySpace.

Wellbeing to w dosłownym tłumaczeniu dobrostan, czyli stan, w którym czujemy się dobrze. Wellbeing to dobre samopoczucie, w którym człowiek rozumie swoje potrzeby i działania, realizuje swój potencjał, buduje odporność psychiczną, odczuwa zadowolenie i radość z życia, troszczy się o zdrowie, docenia swoją wartość i jest aktywny fizycznie.

Aby podnieść poziom wellbeingu pracowników i całych organizacji, instytucje takie jak Wellbeing Institute analizują sytuację i dostarczają rozwiązania w sześciu obszarach. Jednym z nich jest miejsce pracy. – Coraz więcej firm z Wrocławia odczuwa potrzebę wellbeingu i zaczyna nad nim pracować. Jest coraz lepiej, wellbeing we Wrocławiu się rozwija, a samo miasto na pewno można uznać za wellbeingowe – ocenia Agata Pelc, chief managing director Wellbeing Institute.

Przedstawiciele instytutu byli niedawno we Wrocławiu, aby poprowadzić warsztaty wstępne dla firm prowadzących działalność w biurach CitySpace. – To w jakiej przestrzeni pracujemy i przebywamy na co dzień wpływa bezpośrednio na nasze samopoczucie, zarówno na sferę emocjonalną, jak i cielesną – zapewnia Agata Pelc. Ekspertka podkreśla, że na komfort pracy wpływ ma np. kolorystyka, wyposażenie biur i przejrzystość i piękno przestrzeni. Wtedy pracownicy czują, jakby czerpali z natury. – Przebywanie w przyjemnej i uporządkowanej przestrzeni takiej jak CitySpace pozwala skupić się i skoncentrować na pracy i obowiązkach. Takie miejsca doskonale wpisują się w ideę wellbeingu – twierdzi.

Warsztaty we Wrocławiu cieszyły się dużym zainteresowaniem. Kolejne zaplanowane są na 12 września. – Pierwsze spotkanie bardzo spodobało się naszym najemcom. Na drugie zapraszamy menadżerów i pracowników także z firm spoza CitySpace. Warsztaty będą odbywać się cyklicznie. Nasze elastyczne przestrzenie biurowe dają możliwość pracy w duchu wellbeingu – przekonuje Magdalena Śnieżek, regional manager CitySpace.

Następne w kolejce są warsztaty z wellbeingu osobistego, które pokażą, jak zarządzać swoim szczęściem. Pracownicy dowiedzą się, jak zadbać o harmonię i równowagę. Wellbeing osobisty skupia się wokół zarządzania życiową energią – na poziomie ciała, emocji, umysłu i poczucia sensu.