Na terenie dawnego portu rzecznego na Popowicach powstanie ogromne osiedle. Ruszyła już budowa pierwszego etapu inwestycji, a mieszkania właśnie trafiły do sprzedaży.

O Porcie Popowice, czyli potężnym osiedlu, które stanie przy ulicy Wejherowskiej, tuż nad Odrą, informowaliśmy już wiosną. Koncepcja zakłada, że w ciągu najbliższych 10 lat powstanie tam około 2,5 tys. mieszkań. Obecnie w realizacji są trzy budynki, zlokalizowane od strony Parku Zachodniego i ulicy Popowickiej.

– Według naszych planów Port Popowice ma być kompletną inwestycją. Projekt łączy w sobie funkcje mieszkaniowe, usługowe, biurowe i rekreacyjne. Lokalizacja blisko głównych szlaków komunikacyjnych, wszechobecna zieleń oraz sąsiedztwo Odry sprawiają, że Port Popowice będzie wyjątkową inwestycją na rynku wrocławskich nieruchomości – zapewnia Edward Laufer, prezes zarządu Vantage Development.

Inwestorzy (to wspólne przedsięwzięcie Vantage Development i Rank Progress) do konkursu na zagospodarowanie urbanistyczne Portu Popowice zaprosili pracownie architektoniczne z całej Polski. Ostatecznie wygrała koncepcja stworzona przez Majewski Architektura.

– Naszą intencją było zaprojektowanie inwestycji mieszkaniowej, atrakcyjnej dla potencjalnego mieszkańca, stanowiącego jednocześnie ciekawe miejsce dla każdego wrocławianina, który chce spędzić czas w wielkomiejskiej przestrzeni, która przeniknięta jest otaczającą przyrodą – mówi Maciej Majewski z pracowni Majewski Architektura.

Ruszyła sprzedaż mieszkań

Vantage Development rozpoczął właśnie sprzedaż mieszkań w pierwszym etapie inwestycji. Obecnie w ofercie jest 159 lokali w budynku IA, a docelowo do sprzedaży – w ramach pierwszego etapu – trafi około 400 mieszkań.

Projekt pierwszego etapu Portu Popowice przygotowali architekci z Maćków Pracowni Projektowej. Budynek IA ma być gotowy w czwartym kwartale 2019 roku.