Przy ulicy Księcia Witolda 46 staną dwa apartamentowce. W ramach inwestycji powstanie też fragment nadrzecznej promenady, która docelowo ma biec od mostu Sikorskiego aż do mostu Pomorskiego.

Jak informowaliśmy w ubiegłym roku, ulica Księcia Witolda przeżywa obecnie swój renesans i jest jednym z najgorętszych miejsc na inwestycyjnej mapie Wrocławia. Karty odsłonił kolejny deweloper, który inwestuje na Kępie Mieszczańskiej. i2 Development zaprezentowało właśnie szczegóły inwestycji Księcia Witolda 46. Stworzą ją dwa XI-kondygnacyjne budynki, w których znajdzie się łącznie blisko 140 apartamentów.

Spełniając oczekiwania przyszłych klientów dedykujemy funkcjonalne apartamenty z przeszkleniami i dużymi tarasami, które będą przygotowane pod zagospodarowanie zielonych pnączy, co w przyszłości wzbogaci i urozmaici przestrzeń o zielone tarasy. Błyszcząca elewacja, wykonana w nowoczesnej technologii, w połączeniu z zielonymi tarasami zapewni nowatorskie rozwiązania asymilujące z sąsiedztwem rzeki Odry – zachwala deweloper.

Na parterze obu budynków powstaną także lokale usługowe.

Sklepy, klimatyczne kawiarenki zlokalizowane na parterze będą miejscem spotkań i wytchnienia dla przyszłych mieszkańców. O nowy wizerunek ulicy Księcia Witolda zadba również planowana promenada od mostu Sikorskiego do mostu Pomorskiego – zapowiada deweloper.

Dodajmy, że do i2 Development należy także zabytkowy dawny spichlerz przy ulicy Księcia Witolda, sąsiadujący z powstającymi apartamentowcami. Deweloper na razie jednak nie zdradził, co dokładnie w nim powstanie. i2 cały zespół budynków pod numerami 46 i 48-50 kupiło wiosną 2015 roku za ponad 11 mln złotych.

Nowy bulwar nad Odrą

O wspomnianym wyżej nowym bulwarze wzdłuż ulicy Księcia Witolda szerzej pisaliśmy wiosną 2019 roku. Koncepcję publicznej promenady wzdłuż Odry, na zlecenie firmy Dom Development, przygotowali wrocławscy architekci z pracowni Dziewoński-Łukaszewicz.

Już wtedy Piotr Fokczyński, dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa w magistracie, podkreślał, że miastu zależało, by w to przedsięwzięcie włączyli się też inni deweloperzy, którzy przy ulicy Księcia Witolda realizują swoje inwestycje. Chodził właśnie o i2 Development oraz o OKRE Development, które buduje mieszkania w dawnym Głównym Urzędzie Celnym przy ulicy Księcia Witolda 38-40.

Chcieliśmy zsynchronizować projekt zagospodarowania bulwaru z powstającymi tam budynkami. Przed nami teraz przejście na formułę inwestycyjną. Mamy nadzieję, że nowy bulwar połączy się z już istniejącym, po drugiej stronie mostu Sikorskiego, który przy okazji swojej inwestycji zrealizował Atal – zaznaczał Piotr Fokczyński.

Docelowo, jak tłumaczył Fokczyński, nadodrzański bulwar miałby biec od mostu Sikorskiego aż do mostów Pomorskich, ale ze względu m.in. na skomplikowaną strukturę właścicielską znajdujących się tam nieruchomości (niektóre z działek wciąż należą do Skarbu Państwa), na razie powstanie promenada do końca terenu należącego do Dom Development.

Zmieni się też charakter samej ulicy Księcia Witolda, która nie będzie już ulicą przelotową. Wjazd będzie możliwy tylko od strony mostu Sikorskiego, a z drugiej strony, od mostów Pomorskich, powstanie plac – zapowiadał Piotr Fokczyński.

mat. Dom Development