Aktorzy Teatru Muzycznego Capitol przeniosą, widzów do czasów przedwojennego Breslau. Miasta ludzi targanych namiętnościami, które doprowadzały do zbrodni. Okazją ku temu będzie spektakl „Mock. Czarna burleska” – widowisko na motywach powieści Marka Krajewskiego. Premiera już niebawem, w sobotę 12 października.

Zbliżająca się premiera spektaklu „Mock. Czarna burleska” stanowić będzie wspaniały akcent jesiennego repertuaru Teatru Capitol – stwierdza Piotr Krzysztofik, Prezes GlobalLogic Polska. – Cieszymy się bardzo, że kolejny raz wsparliśmy artystyczną działalność Capitolu. Dla wielu miłośników teatru jest to szczególne miejsce, w którym zawsze można oczekiwać spektakli na najwyższym poziomie.”

Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu jest Konrad Imiela, teksty piosenek napisali Roman Kołakowski i Konrad Imiela, muzykę skomponował Grzegorz Rdzak. W roli komisarza Mocka zobaczymy Artura Caturiana.

W spektaklu nie ma scen mówionych, całość jest śpiewana. Kilkanaście songów przedstawia osobne historie z życia komisarza Mocka, inspirowane kolejnymi powieściami Marka Krajewskiego. Spektakl będzie także ostatnią premierą tekstów Romana Kołakowskiego, który zmarł nagle w styczniu tego roku. Miał stworzyć dziesięć dużych songów, najważniejszych obrazów przedstawienia. Zdążył napisać pięć z nich.

Muzyka w spektaklu to kompozytorski debiut 23-letniego Grzegorza Rdzaka na scenie Capitolu. Scenografię zaprojektowała Anna Haudek, kostiumy – Anna Chadaj.

Na tropie komisarza Mocka

  • 12 października, w dniu premiery, organizatorzy spektaklu zapraszają także:
  • na spacer śladami Mocka, który poprowadzi Beata Maciejewska. Początek wyprawy zaplanowano na godz. 11:00, przy Instytucie Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Szewska 49;
  • na premierę książki „Mock. Golem” i spotkanie z Markiem Krajewskim, które poprowadzi Piotr Huniewicz – o godz. 16:00 na Scenie Ciśnień Teatru Muzycznego Capitol;
  • na wernisaż wystaw: obiektów Kamy Sokolnickiej oraz zdjęć z archiwum Policji Miasta Breslau o godz. 17.30 na Podwórku Teatru Muzycznego Capitol.