Kompleks Atal Towers, zaprojektowany przez wrocławskie biuro architektoniczne AP Szczepaniak, został nagrodzony w międzynarodowym konkursie World Architecture & Design Awards 2019. Inwestycję okrzyknięto najlepszym budynkiem w kategorii “Mixed Use”.

WADA to jeden z bardziej prestiżowych konkursów architektonicznych na świecie. Organizowany jest przez Architecture Press Release. Jego celem jest zwrócenie uwagi na projekty wyróżniające się zastosowaniem nowatorskich technologii, materiałów, estetyki i podejścia do przestrzeni.

W kategorii “Mixed Use”, w której zwyciężył wrocławski obiekt, rywalizują budynki łączące wiele funkcji: mieszkalną, biurową, handlową czy kulturalną, tworzące nowe ciągi komunikacyjne dostępne dla pieszych.

Atal Towers to kompleks przy ulicy Sikorskiego. Powstawał w dwóch etapach – pierwszy oddany do użytku w 2017, a drugi w 2018 roku. W najwyższym punkcie obiekt ma wysokość 55 metrów i 19 kondygnacji nadziemnych. Na dachu mieści się taras dla mieszkańców, a na parterze punkty usługowo-handlowe. Przy inwestycji zrealizowano również nadrzeczny bulwar pieszy.

AP Szczepaniak to wrocławskie biuro architektoniczne założone w 1999 roku przez braci Artura i Pawła Szczepaniaków. Obecnie zespół liczy około 50 architektów. Pracownia specjalizuje się w przygotowaniu projektów architektonicznych i wielobranżowych w sektorach: budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej, handlu oraz usług komercyjnych.

Dodajmy, że wśród zwycięzców we wszystkich kategoriach znalazły się tylko dwie pracownie architektoniczne z Polski. Oprócz AP Szczepaniak, nagrodę – za projekt domu jednorodzinnego – zdobyło także krakowskie studio LK&Projekt.