W miejscu niedokończonego budynku przy ulicy Drobnera powstaje apartamentowiec. Prace przy głównej części elewacji właśnie się zakończyły. – Emblematyczna, jedna z kluczowych pierzei Nadodrza wreszcie została wypełniona budynkiem, który będzie piękny przez długie lata – mówi Zbigniew Maćków.

Przypomnijmy, budowę apartamentowca Verity UpTown przy skrzyżowaniu ulicy Drobnera ze Śrutową rozpoczęła wiele lat temu firma Verity Development, ale inwestycja nigdy nie została zakończona. Jednak, jak informowaliśmy na początku 2019 roku, szkieletor przy ulicy Drobnera przestanie straszyć.

Firma Bouygues Immobilier niedokończony budynek zmienia bowiem w apartamentowiec z garażem podziemnym i 10 lokalami usługowymi na parterze. Właśnie odsłonięto fragment elewacji, która jest wykonana z pełnej cegły.

– Stworzyliśmy budynek z poszanowaniem miejsca, w którym stoi i jego najbliższego otoczenia. Centreville komponuje się z sąsiednimi budynkami i wpisuje się w klimat Nadodrza, w które rewitalizacja tchnęła nowe życie – mówi Łukasz Paryś, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska.

Za projekt inwestycji odpowiada pracownia architektoniczna Zbigniewa Maćkowa.

– Emblematyczna, jedna z kluczowych pierzei Nadodrza wreszcie została wypełniona budynkiem, który będzie piękny przez długie lata. Cegła wykorzystana na elewacji jest odporna na upływ czasuCo więcej, ma konotacje historyczne, podobnie jak inne elementy architektoniczneTo ważne, żeby współczesne budynki wpisywały się w tkankę miejską – zaznacza Zbigniew Maćków.

Wewnątrz budynku trwają intensywne prace wykończeniowe. Zostało jeszcze zagospodarowanie terenu. Planowany termin zakończenia budowy i uzyskania pozwolenia na użytkowanie to drugi kwartał 2020 roku. W 5–piętrowym budynku z antresolą znajdzie się w sumie 69 apartamentów.