W sobotę 9 listopada rozpoczął się sezon łyżwiarski na krytych lodowiskach przy ul. Spiskiej i Wejherowskiej. Z kolei na początku grudnia ma zostać otwarta ślizgawka na Stadionie Miejskim. Pojawiają się jednak głosy, że we Wrocławiu brakuje całorocznego lodowiska.

Od soboty możemy już korzystać z pełnowymiarowego lodowiska przy ulicy Spiskiej 1 i mniejszego w Hali Orbita przy ul. Wejherowskiej 34. Na lodowiskach poślizgamy się tradycyjnie już w dwóch kierunkach. Co pół godziny strzałka świetlna i sygnał dźwiękowy informować nas będą o zmianie kierunku jazdy.

W tym roku zakupiony został nowy sprzęt do wypożyczalni. Znajdziemy tam łyżwy (włoskiej firmy Roxa – rozmiary od 26 do 47) i kaski, a na najmłodszych czekają pomocne zwierzaki (foki, pingwiny i misie) do nauki jazdy na łyżwach – informuje magistrat.

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00, jak co roku, prowadzone będą na lodowiskach zajęcia z nauki i doskonalenia jazdy na łyżwach dla dzieci z wrocławskich szkół.

Nowe lodowisko powstaje także na Stadionie Wrocław. Ma być gotowe na początku grudnia.

Nowa ślizgawka powstaje na drugim piętrze parkingu Stadion Wrocław. Prace już trwają, lodowisko będzie gotowe na…

Opublikowany przez Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk Czwartek, 7 listopada 2019

Brakuje całorocznego lodowiska

Z kolei 17 listopada 2019 roku o godzinie 13:00 na placu Wolności przy Narodowym Forum Muzyki odbędzie się manifestacja mieszkańców, którzy walczą o warunki do uprawiania łyżwiarstwa w naszym mieście.

Wrocław, czwarte największe miasto w Polsce, nie posiada ani jednego całorocznego lodowiska. Pozostaje więc daleko w tyle za innymi, mniejszymi miastami, w których z powodzeniem funkcjonują lodowiska odpowiednio przystosowane do uprawiania wszystkich sportów łyżwiarskich. Władze miasta od wielu lat negują potrzeby mieszkańców, którzy chcą uprawiać łyżwiarstwo i rozwijać tę dyscyplinę, blokują też dostęp do lodowisk stosując zaporowe ceny wynajmu tafli dla klubów – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Jak tłumaczą, obecnie we Wrocławiu sezon łyżwiarski trwa za krótko, a stawki udostępniania lodowiska zarówno łyżwiarskim klubom z Wrocławia, jak i osobom chcącym pojeździć na łyżwach rekreacyjnie są wygórowane.

Powoduje to, że wrocławianie zmuszeni są wyjeżdżać do Świdnicy, Oleśnicy, Opola, aby uprawiać łyżwiarstwo. Panują tam lepsze warunki, a i ceny są niższe – zaznaczają inicjatorzy manifestacji.

Ich zdaniem zainteresowanie łyżwiarstwem we Wrocławiu jest coraz większe, a lodowiska są coraz bardziej zatłoczone.

Mimo tego, władze miasta w ogóle nie przewidują stworzenia obiektu przystosowanego do standardów tak dużej metropolii, ani oddania do użytku łyżwiarzom dużego lodowiska z trybunami w Hali Orbita (obecnie jest na nim rozłożony parkiet i odbywają się tam mecze siatkówki, koszykówki, koncerty i inne eventy). Sezonowe lodowiska stawiane przy Stadionie czy Pergoli niestety nie rozwiązują problemu. Wrocławianie chcą lodowiska z prawdziwego zdarzenia na dłużej – podkreślają.

Lodowiska we Wrocławiu – godziny otwarcia

LODOWISKO SPISKA

poniedziałek – piątek
17.00-22:00
sobota, niedziela i święta
8:00-22:00

przerwy na czyszczenie lodu:
poniedziałek – piątek
16:00-17:00
19:00-20:00
sobota, niedziela, święta i podczas ferii zimowych
12:00-13:00
16:00-17:00
19:00-20:00

LODOWISKO ORBITA

poniedziałek – piątek
16:00-22:00
sobota, niedziela i święta
8:00-22:00
z wyjątkiem rezerwacji na szkółki

przerwa na czyszczenie lodu:
codziennie  
15.00–16.00

Lodowiska we Wrocławiu – cennik

W poniedziałki, w ramach taniego ślizgania, przez cały dzień za wejściówkę zapłacimy 10 złotych za godzinę (zniżka nie obowiązuje podczas ferii zimowych oraz w święta).

wtorek – piątek

Bilet normalny 15 zł h

Bilet ulgowy* 13 zł /h        

Bilet rodzinny** 13 zł/h/os.

sobota, niedziela i święta

Bilet normalny        18 zł/h

Bilet ulgowy*        16 zł/h

Bilet rodzinny** 16 zł/h/os.        

Bilet dla osoby towarzyszącej (bez możliwości wejścia na płytę) – 2 zł/h

* przysługuje: dzieciom, młodzieży szkolnej, studentom do 26 r.ż. i emerytom

** bilet rodzinny: min. 3 osoby, max. 2 osoby dorosłe

WYPOŻYCZENIE SPRZĘTU

Łyżwy 7 zł/h

Kask 3 zł/ h

pingwin, foka, miś 15 zł/ h

Ostrzenie łyżew 10 zł/parę

Czas przebywania na lodowisku liczony jest od momentu otrzymania w kasie chipa do momentu jego zwrotu w kasie przy wyjściu z lodowiska. Dopłaty za każdą następną minutę – 1/60 ceny biletu.

Na lodowiskach wykwalifikowani instruktorzy prowadzą naukę jazdy na łyżwach dla dzieci i dorosłych. Zarówno indywidualnie jak i grupowo. Nowością są kursy rodzic plus dziecko. Kursy grupowe prowadzone są na lodowisku Orbita przy Wejherowskiej, natomiast na wszystkich lodowiskach można zgłosić się na lekcje indywidualne.

Na lodowiskach honorowane są karty Multisport i Ok System.

Foto główne: Kelli McClintock on Unsplash