Już w środę 18 grudnia ukaże się „Paradoks kłamcy” – debiutancka powieść Michała Kuzborskiego, wrocławianina, który po dwunastu latach prowadzenia biznesu w branży mediów i IT postanowił zmienić swoją drogę zawodową i skupić się na pisaniu.

Wśród pierwszych czytelników, którzy polecają tę książkę znaleźli się znany poeta Marcin Świetlicki oraz czołowy polski autor kryminałów Wojciech Chmielarz, który o powieści napisał, że to „jeden z najlepszych debiutów, jakie czytał”.

„Paradoks kłamcy” to książka zawieszona pomiędzy powieścią obyczajową a thrillerem. Opowiada historię S., trzydziestoletniego „zawodowego kłamcy” – specjalisty od brudnego PR, który tym razem ma okazję walczyć po właściwej stronie. Przynajmniej z pozoru.

Akcja dzieje się w 2013 roku, w dużym mieście na południu Polski. Mecenas Żabota wciąga S. w sprawę wyciszenia szantażysty, który twierdzi, że ma nagranie, gdzie syn prezesa spółki Tovala uprawia seks z mocno nieletnią dziewczyną. Szybko okazuje się, że szantaż jest elementem większej gry, w którą uwikłane są siły ze styku biznesu, polityki i przestępczości. 

Wątki kryminalne to tylko część „Paradoksu kłamcy”. Prowadzona na kilku poziomach narracja powoli odkrywa skomplikowane relacje bohatera – z ciężko chorym ojcem, z kuzynem, który wstąpił do seminarium, z byłą narzeczoną. A także z nowo poznaną atrakcyjną dyrektor marketingu, z którą S. szybko wikła się w ryzykowny romans. 

Premiera powieści i spotkanie autorskie 18 grudnia o godz. 18.00 w Kawiarni Literatka we Wrocławiu. Spotkanie z autorem poprowadzi Jacek Antczak. 

Książkę, nad którą Wroclife objął patronat, można nabyć przez stronę paradoks-klamcy.pl.

Paradoks kłamcy

O autorze

Michał Kuzborski (ur. 1984 r.)

Wrocławianin. Po maturze zaczął publikować w lokalnych gazetach („Słowo Polskie”, „Gazeta Wrocławska”), później tworzył różne media studenckie z lamą w nazwie. Po dwunastu latach prowadzenia biznesu i półrocznym pobycie w Los Angeles postanowił rzucić wszystko w cholerę i skupić się na pisaniu. Paradoks kłamcy to jego debiutancka powieść.

Absolwent filozofii UWr, w wolnych chwilach zajmuje się muzyką. Zwycięzca Turnieju Wiersza Kryminalnego na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału we Wrocławiu w 2019 roku.

Autor fotografii: Tomasz Woźny