„W kółko kręcę” to rowerowa kampania społeczna, która ma promować ruch rowerowy w drodze do pracy, szkoły i na uczelnię oraz popularyzować rower jako całoroczny, szybki, zdrowy, tani i niezależny środek transportu w przestrzeni miejskiej. A na uczestników czekają atrakcyjne nagrody!

Jak wyliczają organizatorzy, korzyści dla firmy, uczelni czy szkoły biorącej udział w akcji to ograniczenie zapotrzebowania na miejsca parkingowe dla aut, punktualni pracownicy, studenci i uczniowie, niezależni od korków i ewentualnych awarii komunikacji zbiorowej, integracja, pozytywna rywalizacja, zdrowie i modny wizerunek.

Z kolei korzyści dla uczestnika to codzienna aktywność, niezależne i szybkie poruszanie się w przestrzeni miejskiej, poprawa jakości życia, zniżka na serwis roweru w wybranych punktach oraz atrakcyjne nagrody. 

Rywalizacja odbywa się w aplikacji mobilnej. Szczególnie punktowane będzie pokonywanie trasy dom-praca/szkoła/uczelnia. Dodatkowo punkty będą przyznawane za przejechane kilometry, zachęcanie kolejnych osób i ciągłość zabawy – wyliczają organizatorzy.

Aby włączyć się w zabawę, każdy uczestnik musi pobrać aplikację Wheelme i zarejestrować się do gry, a następnie oznaczyć w aplikacji miejsce startu (miejsce zamieszkania) i cel codziennych dojazdów (lokalizację pracy, szkoły, uczelni). Potem pozostaje już tylko wsiąść na rower, rejestrować przejazdy, zbierać punkty i walczyć o nagrody!

Z kolei rejestracja firmy zaczyna się od wypełnienia formularza zgłoszeniowego na stronie www.wkolkokrece.pl. Potem należy przekazać kod przyłączenia do rywalizacji swoim pracownikom. Zarejestrowani uczestnicy gry, po wprowadzeniu kodu, przyłączą się do rywalizacji wewnątrz firmy oraz niezależnie, będą rywalizować indywidualnie. A szkoły i uczelnie będą widniały w aplikacji rywalizacji.

Do wygrania są atrakcyjne nagrody: rowery, sakwy rowerowe, płaszcze przeciwdeszczowe i ochraniacze na buty dla rowerzystów czy bluzy z herbem Wrocławia. Dodatkowo za regularną jazdę będzie można otrzymać darmowe wejściówki, vouchery, zniżki na bilety u partnerów rywalizacji oraz pamiątkowe przypinki. 

Akcja trwa od 1 października do 30 listopada 2020 roku. Dołącz do gry, rywalizuj i walcz o nagrody! Więcej informacji na: www.wkolkokrece.pl