Na dachu Arkad Wrocławskich ruszyło kino samochodowe. Seanse odbywają się codziennie wieczorem, a w repertuarze – jak zapewniają organizatorzy – znalazły się największe hity bieżącego roku, a także filmy, które w związku z pandemią zostały zdjęte z ekranu. 

Przypomnijmy, w maju ruszyło kino samochodowe na Stadionie Wrocław. Teraz w stolicy Dolnego Śląska działalność rozpoczęło kolejne kino dla zmotoryzowanych – powstało na dachu Arkad Wrocławskich i pomieści około 70 osób. Jak tłumaczą przedstawiciele OH Kino, liczba miejsc jest ograniczona ze względów bezpieczeństwa i dostosowana do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Na parkingu stanie 29 pojazdów, a w każdym będzie mogła być zajęta nie więcej niż połowa miejsc siedzących.

Organizatorzy pomyśleli też o niezmotoryzowanych, dla których przygotowano 16 leżaków. Widzowie, którzy nie przyjadą samochodami, na swoje miejsca dostaną się, wjeżdżając z pasażu centrum handlowego windą na poziom +6. W ramach kina funkcjonować będzie też snack bar z popcornem i napojami.

Do otwarcia kina samochodowego przygotowywaliśmy się z OH KINO już od ponad miesiąca. Chcieliśmy, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, a pokazy filmowe odbywały się w komfortowej dla wszystkich i przede wszystkim bezpiecznej formie – mówi Jagoda Najwer, specjalista ds. marketingu w Arkadach Wrocławskich.

W repertuarze kina samochodowego na dachu Arkad Wrocławskich znajdą się największe hity bieżącego roku, a także filmy, które w związku z pandemią zostały zdjęte z ekranu. W tym tygodniu będzie można obejrzeć takie produkcje jak: „Dżentelmeni”, „Joker” oraz „Niewidzialny człowiek”. Seanse zaczynają się codziennie około godziny 21. Planowane są również nocne maratony filmowe.

OH KINO Samochodowe na dachu Arkad Wrocławskich ma status sali kinowej, więc repertuar będzie się pokrywał z tym, który gramy w kinie tradycyjnym. Został tak zaprojektowany, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie – zaznacza Piotr Główczak z OH KINO.

Sprzedaż online biletów na pokazy w ramach OH KINO Samochodowe ruszyła. Pełen repertuar dostępny jest na stronie www.ohkino.pl. Ceny biletów: 1 osoba w samochodzie – 39 zł, 2 osoby w samochodzie – 59 zł, 3 osoby w samochodzie (wyłącznie dla pojazdów dopuszczonych do przewożenia min. 6 osób) – 79 zł, leżak – 29 zł. Za udział w maratonie filmowym zapłacimy: odpowiednio 49 zł, 69 zł, 89 zł w samochodzie, a za leżak 39 zł.

Foto główne: Markus Distelrath from Pixabay