Na parkingu galerii handlowej Magnolia Park w sobotę 11 lipca ruszy kino samochodowe. Na wielkim ekranie będzie można obejrzeć oscarowy hit “Green Book”. Na chętnych czeka 100 miejsc parkingowych i bezpłatne wejściówki.

Przypomnijmy, pierwsze kino samochodowe we Wrocławiu ruszyło w maju na Stadionie Wrocław, kolejne – w czerwcu na dachu Arkad Wrocławskich. Teraz zmotoryzowanych kinomanów zaprasza do siebie Magnolia Park. W najbliższą sobotę na parkingu przed centrum handlowym będzie można obejrzeć amerykański komediodramat „Green Book”, który ma na koncie aż 3 Oscary.

– Ten nietypowy rodzaj kina z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. „Green Book” nadaje się idealnie, ponieważ opowiada opartą na faktach historię kierowcy znanego pianisty. Część akcji dzieje się zatem w aucie – zaznacza Marta Kocik, manager ds. marketingu i PR w Magnolia Park.

Przed ekranem o wielkości 60 mkw. (10 na 6 metrów) przygotowano 100 miejsc parkingowych. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy w Punkcie Obsługi Klienta w Magnolia Park odebrać jedną ze 100 bezpłatnych wejściówek uprawniających do wjazdu. Bilety wydawane będą od 10 lipca – liczy się kolejność zgłoszeń.

Bramy kina otworzą się o godz. 20.30, natomiast pokaz rozpocznie się o godz. 21.30. Na miejscu do kupienia będą napoje i przekąski, za które uczestnicy zapłacą wyłącznie kartą.

– Pracujemy nad całym cyklem seansów i repertuarem. Planujemy organizować kino samochodowe raz w miesiącu. Oczywiście z zachowaniem wszystkich wymaganych zasad bezpieczeństwa wytyczonych dla kin plenerowych i samochodowych przez ministerstwo kultury – zapowiada Marta Kocik.

W trosce o bezpieczeństwo galeria handlowa opracowała informacje dla uczestników, z którymi warto zapoznać się przed przyjazdem do kina. Trzeba np. wiedzieć, że do kina wjadą tylko samochody do 2 m wysokości i że będą ustawiane przez obsługę. Wszystkie informacje są dostępne TUTAJ.