Odmienić gorzkie życie kota? Punkt pierwszy – dać mu słodkie imię. Punkt drugi – znaleźć mu schronienie. Ekostraż szuka domu dla kotki – Karpatki.

– Nazwaliśmy ją słodko Karpatka. Mimo tego, że miała gorzkie życie i sama nie była dla nas na początku miła. Trafiła do Ekostraży pod koniec września, po mocnym potrąceniu przez auto. Była w ciężkim stanie. Straciła oko. Ma jedną tylną łapkę słabszą, ale najważniejsze, że żyje dzięki lekarzom z Przychodnia Weterynaryjna VET CARE. To oni dali jej szanse i walczyli o nią każdego dnia – mówi Bożena Wira z Ekostraży. – Teraz Karpatka przekonuje się, że człowiek nie jest taki zły! A to nie łatwe, jak całe życie liczyła tylko na siebie – dodaje.

Kotka jest w trakcie oswajania, ale jak podkreślają wolontariusze stowarzyszenia, idzie jej świetnie. Teraz przyszedł już czas na kolejny krok w jej życiu i znalezienie domu stałego lub tymczasowego. Karpatka lubi inne koty, ale do zamieszkania z psem się nie nadaję. Jest wysterylizowana i odrobaczona. Ma około 3 lat. Testy fiv/felv ujemne.

Zainteresowanych adopcją, Ekostraż prosi o kontakt przez SMS pod numer telefonu 535 010 745. Kot przebywa we Wrocławiu.

fot. Ekostraż

Polecamy również: