Po raz 3. zobaczymy pokazy finałowe twórczego programu integracyjnego Brave Together! W tym roku organizatorzy i uczestnicy zapraszają publiczność na dwa wydarzenia – jedno we Wrocławiu w Teatrze Pieśń Kozła, a drugie w Wałbrzychu w Starej Kopalni.

Brave Together to wielopoziomowy projekt skierowany do różnych grup odbiorców. W jego ramach osoby z niepełnosprawnościami, uczestnicy pełnosprawni, terapeuci, organizatorzy i prowadzący warsztaty wspólnie działają na rzecz wzajemnej integracji i ułatwiania dostępu do kultury. Chcą osiągnąć cel poprzez działania artystyczne. W tym roku skupili się na filmie, fotografii i świecie teatru.

Podczas pokazów finałowych będzie można zobaczyć efekt ich pracy w postaci skrupulatnie przygotowanego przedstawienia. Ponadto Finały to okazja to wspólnego nabrania odwagi, poznania oraz porozmawiania z twórcami i uczestnikami.

Brave Together to twórczy projekt integracyjny stworzony w 2016 roku z ramienia Stowarzyszenia Kultury Teatralnej „Pieśń Kozła” we Wrocławiu. Jego organizatorzy od początku stawiają sobie za cel przede wszystkim integrację różnych grup społecznych i budowanie świadomego uczestnictwa w kulturze osób z niepełnosprawnościami. Jednak lata działań warsztatowych pokazały im, że tak naprawdę pomagają tym wykluczonym.

Brave Together to wspólna praca osób z niepełnosprawnościami, chcących żyć aktywnie i poznawać nowych ludzi, a także osób pełnosprawnych, które są gotowe pokonać własne obawy i przełamać stereotypy. To oni stanowią rdzeń grupy. Jednak w działaniach biorą udział także terapeuci, a także prowadzący warsztaty, dla których spotkania to też nie lada wyzwanie. Te grupy – wrocławska i wałbrzyska – przez 7  miesięcy razem uczą się otwartości, empatii, a co najważniejsze: tworzą. Koordynatorzy Brave Together wykorzystują narzędzia artystyczne, co roku je zmieniając, by sprawdzać, która z form najlepiej nadaje się do burzenia barier i budowania relacji.

Trzecia edycja projektu projektu skupiała się wokół trzech aspektów: działań teatralnych oraz fotografii i filmu. Grupę wrocławską teatralnie prowadzili Agata Obłąkowska i Mikołaj Woubishet, a wałbrzyską Agnieszka Bresler. Za fotograficzno-filmową część warsztatów w obu miastach odpowiadali Maciej Bujko i Paulina Anna Galanciak. 

Podczas finału 3. edycji Brave Together pokażemy, na czym skupiły się osobno – grupa wrocławska i wałbrzyska. W obu przypadkach podjęliśmy się rozmowy na niełatwe, acz ogromnie ważne tematy – inności oraz odwagi. Wykorzystujemy teatr, fotografie, film, a nawet nagrania dźwiękowe, żeby jak najlepiej oddać nasze rozmowy, rozmyślania i często też obawy. Można się spodziewać bardzo szczerego zaproszenia publiczności do wejścia w świat wzajemnego szacunku i pełnej otwartości na to, co z pozoru inne. Ponadto będzie to okazja do wspólnego spędzenia czasu i poznania nas – społeczności Brave Together. Nasze działania to długi, dogłębny i piękny proces, który ma na dłużej wpisać się w życie uczestników i organizatorów. Podczas finałów 12 i 13 listopada chcemy dołączyć jeszcze jeden niezbędny składnik – publiczność.

Wstęp bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.
Obowiązuje rezerwacja miejsc pod adresem: paulina@bravefestival.pl

Finały 3. Edycji Brave Together

Wydarzenie na Facebooku: facebook.com/events/1003763639810188/

Więcej informacji o Projekcie: www.bravetogether.pl