To będzie wyjątkowy koncert przy świecach. Portugalski wokalista i gitarzysta João de Sousa wystąpi w Vertigo Jazz Club razem z polskimi muzykami. Zaśpiewa swoje najnowsze przeboje fado oraz… Miłość Ci wszystko wybaczy.

Joao de Sousa

Fot. Maciej Adamczyk

Portugalski artysta w Polsce mieszka i tworzy od ponad 10 lat.  Szerszej publiczności w naszym kraju dał się poznać jako finalista 4. edycji programu X-Factor. Aksamitny, ciepły głos João de Sousa podbił serca słuchaczy i widzów. Po wysłuchaniu kilku piosenek João (m.in. na albumie Siesta vol. 11 Marcina Kydryńskiego) trudno oprzeć się pokusie, by nie posłuchać portugalskiego artysty na żywo. Można być bowiem pewnym, że jego muzyka znów nas czymś oczaruje i zaskoczy.

W najnowszym projekcie João towarzyszą nie tylko muzycy jazzowi, ale też klasyczni. Wspólnie z nimi zaprasza na kameralny, nastrojowy koncert przy świecach w Vertigo Jazz Club w niedzielny wieczór 5 lutego. Razem z kwartetem smyczkowym wykona utwory z ostatniej płyty Luta i zaprowadzi Was do serca portugalskiego fado. Usłyszymy największe przeboje artysty takie jak Porque te vas i Chorando Se Foi (Lambada).

Niebanalne aranżacje utworów wynikają z fascynacji oraz pochodzenia wokalisty. W muzyce, którą komponuje i wykonuje João de Sousa, odnajdziemy ślady różnych inspiracji: od jazzu przez reggae i muzykę alternatywną po hip-hop. Pobrzmiewa w niech także echo muzyki luzofońskiej. Ma ona, podobnie jak artysta, swoje korzenie w Afryce i krajach, które były kiedyś portugalskimi koloniami.

Joao de Sousa

João de Sousa nie ukrywa także fascynacji polską muzyką. To właśnie dlatego w niektórych piosenkach artysty przebijają się dźwięki skrzypiec i trąbki, mało znane Portugalczykom. Podczas niedzielnego koncertu usłyszymy te bogactwo melodii na żywo i w wykonaniu znakomitych polskich muzyków. W Vertigo nie tylko zabrzmią polskie instrumenty, ale również polskie piosenki. João de Sousa zaśpiewa Miłość Ci wszystko wybaczy (Henryka Warsa) albo Groszki i róże (Ewy Demarczyk)

Podczas niedzielnego koncertu artyści wystąpią w składzie:

João de Sousa – wokal/gitara
Dominik Gawroński – trąbka

Kwartet smyczkowy:

I skrzypce – Karolina Krężelewska
II skrzypce – Dorota Pindur
altówka – Aleksandra Pawłowska
wiolonczela – Monika Łapka

João de Sousa koncerty przy świecach [BILETY]

Miejsce: Vertigo Jazz Club, 05.02.2017, godz. 19.30
Ceny biletów: przedsprzedaż – 20 zł, w dniu koncertu – 30 zł.

Bilety można kupić na stronie biletin albo… wygrać je w naszym konkursie.

Mamy dla Was darmowe podwójne zaproszenie na koncert. Co trzeba zrobić, aby je zdobyć? Sprawdźcie na profilu Wroclife na Facebooku i weźcie udział w konkursie (regulamin udziału).

joao de sousa koncerty