Bukiety kwiatów, słodycze w kształcie serca czy pluszowy miś. Na szczęście powoli przemija moda na tandetne upominki, które po chwili lądują w kącie i jedynie zbierają kurz. Co więc zawsze jest dobrym pomysłem na prezent? Wspólne przeżywanie emocji. Nie dajcie się walentynkowemu konsumpcjonizmowi i jeśli chcecie spędzić miły wieczór, zróbcie coś wspólnie.

Nie namawiamy do ostentacyjnego bojkotu Święta Zakochanych, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że Walentynki są z założenia radosnym dniem, który niesie ze sobą dobre emocje. Jednak, jeśli jesteście znudzeni kolejną kolacją czy wizytą w sali kinowej, podsuwamy Wam pomysły na to, jak spędzić 14 lutego i czym zaskoczyć drugą połówkę.

Wspólne saunowanie

Uczestniczenie w ceremoniach zapachowych inspirowanych miłością, spektakularny fire show czy specjalne walentynkowe menu? W nocy 14 lutego Saunarium Aquapark Wrocław zapewni gościom wiele nieoczywistych atrakcji. 6 programów ceremonii zapachowych, występ Teatru Ognia Osculum Ignis, konkursy z nagrodami, niespodzianki, a w przerwach między saunowaniem czas na przekąszenie cynamonowych serduszek czy bezalkoholowego drinka. Dla nas brzmi ciekawie, szczególnie, jeśli jeszcze nigdy nie uczestniczyliście w ceremoniach saunowych. Bilety na stronie www.aquapark.wroc.pl.

Gra miejska

Zabierz swoją drugą połówkę do Parku Szczytnickiego, gdzie będziecie mogli sprawdzić znajomość siebie nawzajem, swoje umiejętności współpracy, orientacji w terenie czy kreatywności oraz sprytu. Pozytywna rywalizacja pomiędzy parami i sobą nawzajem to świetna zabawa i okazja do lepszego poznania drugiej osoby – wspólne osiągnięcie celu będzie wymagało jednak pracy i zaangażowania. Start o godzinie 15:00, a zapisy oraz szczegółowe informacje na www.trainingame.pl oraz www.ekobilet.pl.

Źródło: Evenea.pl

Na sportowo

Lubicie się ślizgać? Albo skakać z wysokości? Na Stadionie Wrocław będziecie mieć okazję spróbować wspólnych skoków z dachu stadionu, ścigania się na torze kartingowym czy wzięcia udział w warsztatach tanecznych. Będzie też okazja do ślizgania się na lodowisku oraz spróbowania różnorodnej kuchni serwowanej przez najlepsze wrocławskie food trucki. Można też wybrać się na specjalne zwiedzanie Stadionu Wrocław. Więcej szczegółów na www.stadionwroclaw.pl.

Źródło: Stadion Wrocław

Na imprezę marsz!

Jeśli macie zbliżony gust muzyczny, a nawet jeśli nie, ale posiadacie głowy otwarte na nowe brzmienia – zaproście swoją drugą połówkę na koncert albo imprezę. W Vertigo Jazz Club będzie można usłyszeć m.in. najważniejsze utwory muzyczne, których tematem przewodnim jest miłość. Koncert poprowadzi Paulina Jeżewska z jazzowym trio. Bilety można zdobyć na w klubie i na www.biletin.pl , a jeśli zależy Wam na miejscach siedzących, zarezerwujcie stolik na stronie klubu.

Z kolei, jeśli jesteście fanami elektronicznych brzmień, wybierzcie się do Klubu Pralnia, w którym 15 lutego zabrzmi duet Fideles, a następnie w świat głębokich dźwięków i nieoczywistych połączeń zabierze Was Monoloc. Na odwiedzających czekać będą dwie sceny – pierwsza „Pure love”, na której zagrają zagraniczni goście, oraz „Sign of Love”, czyli magiczna przestrzeń, w której rządzić będzie równowaga, sztuka i wzajemny szacunek. Bilety na wydarzenie można znaleźć na stronie www.biletomat.pl.

W Centrum Kongresowym A2 wystąpi Pawbeats Orchestra, a na scenie będziecie mogli usłyszeć m.in. Bisza, Grubson, Zeusa, VNM-a, Natalie Grosiak, Marikę, Klaudię Szafrańską czy Dorotę Miśkiewicz. Publiczność będzie mogła podziwiać na jednej scenie wokalistów, raperów, a także orkiestrę smyczkową, dlatego będzie to doskonałą fuzja elektroniki z instrumentalistyką. Bilety kupicie na www.bilety24.pl .

Źródło: Klub Pralnia

Do teatru trzeba dwojga

Do sal kinowych zaglądamy o wiele chętniej niż do teatralnych, dlatego jeśli żadna z powyższych propozycji nie przypadła Wam do gustu, a lubicie raz na jakiś czas bliższe spotkanie z kulturą wysoką, polecamy wybrać się na spektakl. Mock. Czarna burleska na motywach powieści Marka Krajewskiego to opowieść o komisarzu Eberhardzie Mocku. Bohaterowi słynnej serii kryminałów towarzyszą na Dużej Scenie policjanci, bandyci, prostytutki czy szaleńcy i to oni poprowadzą burleskowy show o władzy, zbrodni i namiętnościach. Bilety VIP można jeszcze dostać w kasach Teatru Muzycznego Capitol oraz na stronie www.teatr-capitol.pl.

Źródło: Teatr Muzyczny Capitol

W Teatrze Polskim na scenie na Świebodzkim będzie można zobaczyć spektakl Acid Snow [Będzie jeszcze zimniej] na podstawie sztuki Henrika Ibsena Dom lalki. Adaptacja jest połączeniem świetnego kryminału dostosowanego specjalnie dla publiki do polskich realiów, z ironią oraz absurdalnym humorem sytuacyjnym, co stanowi doskonały wydźwięk o charakterze społeczno-politycznym. Bilety można dostać w kasach Teatru Polskiego i na stronie www.teatrpolski.wroc.pl.

Źródło: Teatr Polski we Wrocławiu

Ostatnią naszą propozycją jest spektakl wielokrotnie nagradzanego reżysera Jana Szurmieja, który na deskach sceny im. J.Grzegorzewskiego Teatru Polskiego zaprezentuje Xsięgi Schulza. Spektakl oparty na prozie oraz grafikach polskiego pisarza, w tym Sklepach cynamonowych, Sanatorium pod Klepsydrą czy perwersyjnej Xsięgi bałwochwalczej, jest zwieńczeniem niepokojącej oraz tajemniczej twórczości Schulza, w której dominuje mroczna poetyka spod znaku Erosa.

Źródło: Teatr Polski we Wrocławiu

Fot. główne: Pixabay