W ostatni weekend maja we wrocławskiej Hali Stulecia odbędzie się wielkie święto e-sportu. Widowisko ma być porównywalne z tradycyjnymi zawodami sportowymi. Pula nagród to blisko 100 tys. złotych.

Esport Now 2016

Esport Now 2016

Już 28 i 29 maja odbędzie się turniej e-sportu. Najlepsze drużyny powalczą ze sobą o tytuł mistrza w takich grach jak League of Legends czy GEFORCE CUP Counter Strike. Oprócz tego odbędą się turnieje poboczne. Między innymi w kosmicznej strategii Starcraft II czy też grze karcianej Hearthstone.

Wystąpią jedne z najlepszych polskich drużyn e-sportowych. Miedzy innymi Lounge Gaming, Team Agga czy Honor Gaming. Drużyny będą walczyć o tytuł mistrzowski. Oprócz możliwości obejrzenia turnieju organizatorzy przygotowali też inne atrakcje dla uczestników imprezy. Będą między innymi strefy wolnego grania czy prezentacja najnowszej gry studia Blizzard – Overwatch. Możemy się też spodziewać specjalnych stanowisk prezentujących rzeczywistość wirtualną.

E-sport Now to dowód, że zmagania w sporcie elektronicznym stają się powoli porównywalne z tradycyjnymi dyscyplinami. Całe wydarzenie będzie transmitowane przez TVP na dedykowanym kanale VOD.

Start każdego dnia imprezy jest planowany na godzinę 10. Bilet na jeden dzień turnieju kosztuje 25 złotych, karnet na całość to koszt 40 złotych. Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia