W sobotę 23 czerwca przy bulwarze Xawerego Dunikowskiego dziewiątą edycję wyścigów łodzi smoczych – Tumski Cup. Będzie można podziwiać efektowne wyścigi łodzi przypominających baśniowe smoki. Dodatkowe atrakcji czekają na dzieci.

W tegorocznej edycji Tumski Cup w rywalizacji smoczych łodzi weźmie udział 15 12-osobowych ekip: profesjonalne drużyny m.in. z Polski, Czech i Niemiec oraz amatorzy. Każda łódź ma ponad 12 metrów długości i każda jest ozdobiona głową smoka. To co wyróżnia te widowiskowe zawody, to rywalizacja amatorów ramię w ramię z profesjonalistami.

Pierwsza edycja zawodów Tumski Cup odbyła się w 2010 roku. Pomysłodawcą zorganizowania we Wrocławiu wyścigów smoczych łodzi był Paweł Rańda, utytułowany wioślarz, wicemistrz olimpijski z 2008 roku, medalista mistrzostw świata i Europy.

Fot. FB/Tumski Cup

Czekają dodatkowe atrakcje

Zawody będzie można oglądać w sobotę 23 czerwca z bulwaru Xawerego Dunikowskiego między godziną 11 a 17. Wstęp wolny. Rywalizacji w Tumski Cup 2018 towarzyszyć będą różne atrakcje, m.in.: animacje dla dzieci, piknik rodzinny dla dorosłych i dzieci, pokazy sztuk walk, strefa food trucków.

Na Bulwarze Dunikowskiego będą obecni także partnerzy wydarzenia, m.in. Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, na rzecz której odbędzie się zbiórka funduszy.