Dzień Kobiet to święto, które jednym kojarzy się z kiczem i nieco przereklamowaną tradycją, a dla innych to świetna okazja do sprawienia bliskiej osobie radości. Sprawdzamy, gdzie warto spędzić Dzień Kobiet we Wrocławiu.

Kreatywne warsztaty z CRZ Krzywy Komin

Z okazji Dnia Kobiet CRZ Krzywy Komin przygotował dla pań zajęcia z roślinnego designu, warsztaty wyplatania makramy i tworzenia biżuterii czy naturalnego SPA. O godzinie 12:00 miłośniczki rękodzieła mogą spróbować swoich sił przy tworzeniu kwiatowych obrazów. Suszone kwiaty, gałęzie czy rośliny mogą stać się piękną ozdobą. O tej samej godzinie ruszą warsztaty makramy, podczas których w przyjaznej atmosferze przy lampce włoskiego wina panie będą uczyć się sztuki wiązania sznurków. Makramy to naturalne dekoracje ścienne, które pasują do wielu wnętrz. O godzinie 15:00 ruszą warsztaty „Dzika kosmetyka”, „Biżuteria fusing” oraz „Las w słoiku”. Podczas pierwszego z nich uczestniczki wykonają w 100% naturalne kosmetyki. Panie będą mogły własnoręcznie stworzyć kremy, kosmetyki do kąpieli czy peelingi. W trakcie warsztatów biżuteryjnych uczestniczki poznają technikę fusingu, która polega na stapianiu warstw szkła, w wyniku czego powstają piękne wzory oraz przejścia kolorów. W Centrum będzie można również stworzyć las w słoiku – na panie czeka wiele ciekawych propozycji, dlatego warto wybrać się na warsztaty przygotowane przez CRZ Krzywy Komin. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Źródło: materiały prasowe

Wieczór z Gentelmen’s Jazz w Vertigo Jazz Club

Wrocławski skład jazzowych gentelmenów zaprasza na wyjątkowy wieczór pełen wspaniałych dźwięków. Z okazji Dnia Kobiet w Vertigo Jazz Club na panie czeka nie tylko muzyczny popis, ale również niespodzianka przygotowana przez klub. Gentelmeni w składzie: Żenia Betliński – gitara basowa/kontrabas, Bartek Ziętara – fortepian, Bartek Niebielecki – perkusja, Andrzej “Szary” Szeremet – gitara, Tomasz Krajewski – wokal, umilą wieczór wszystkim gościom. Tego dnia rezerwacje w klubie możliwe są jedynie na godzinę 20:30. Start wydarzenia o 21:00 – bilety od 40 zł można kupić online lub w klubie.

Źródło: Vertigo Jazz Club

Tribute to ABBA

Uznawany za najlepszy w Europie tribute show zespołu ABBA – ABBA 99 -wystąpi we Wrocławiu w Dzień Kobiet, aby przypomnieć wszystkim fanom kultowego zespołu ich największe przeboje. ABBA 99 to zespół dający niezapomniane show, którego celem jest odtworzenie niezapomnianego klimatu lat 70. Muzycy występują w specjalnych strojach, a na scenie porywają publiczność swoją energią i muzyczną perfekcją. 8 marca zagrają na Hali Orbita – wydarzenie rozpocznie się o 18:00. Bilety można dostać już za 70 zł m.in. na Eventin.pl, biletin.pl czy biletyna.pl.

Źródło: Facebook

Dzień Kobiet z Teatrem Polskim

Z kolei w Teatrze Polskim na scenie im. J. Grzegorzewskiego 7 marca odbędzie się spektakl “Klimakterium i już”. Bohaterki musicalu to cztery kobiety przeżywające okres menopauzy, które muszą uporać się z różnymi problemami. Aktorki w humorystyczny sposób przedstawiają przeciwności, z którymi musi się zmierzyć niemal każda kobieta. Początek spektaklu zaplanowany jest na godzinę 16:00 – bilety w cenie od 90 zł można kupić online lub w kasach teatru.

Źródło: Teatr Polski we Wrocławiu

Metamorfozy w CH Magnolia Park

W sobotę 7 marca na panie odwiedzające Magnolia Park czekają konkursy z nagrodami, porady urodowe ekspertów czy warsztaty z makijażu oraz brafittingu. Od godziny 12:00 do 17:00 panie będą mogły uczestniczyć w wielu konkursach, w których do wygrania są m.in. zestawy do makijażu marki MAC, bilety do kina Helios czy zaproszenie do Centrum Medycznego Magnolia Park. Panie będą mogły zgarnąć także karty podarunkowe na zakupy w Magnolii o łącznej wartości 500 zł. Upominki będzie można otrzymać także od takich sklepów jak: Sephora, The Body Shop, Guess czy Monnari. Podczas imprezy odbędzie się również finał metamorfoz – 5 finalistek weźmie udział w przemianach wraz ze stylistką, wizażystką oraz fryzjerem i zaprezentuje widowni stylizację dzienną i koktajlową. Zwyciężczynię, na którą czeka karta podarunkowa na zakupy w galerii o wartości 2000 zł, wyłoni publiczność. Reszta finalistek również może liczyć na ciekawe nagrody.

Źródło: materiały prasowe

Fot. główne: AdobeStock