W tej chwili we Wrocławiu można poślizgać się na łyżwach na trzech krytych lodowiskach: przy ul. Wejherowskiej, przy ul. Spiskiej oraz przy alei Brücknera 10 (Zespół Szkół nr 14). W sobotę 25 listopada zostanie oficjalnie otwarte kolejne lodowisko, tym razem przy Hali Stulecia.

– Na lodowiskach przy ul. Wejherowskiej oraz ul. Spiskiej poślizgamy się tradycyjnie już w dwóch kierunkach. Co pół godziny strzałka świetlna i sygnał dźwiękowy informować nas będzie o zmianie kierunku jazdy – mówi Maciej Moczko, kierownik działu marketingu Spartan.

Na miejscu czekają bardzo dobrze wyposażone wypożyczalnie łyżew, kasków, a na najmłodszych także pomocne zwierzaki (foki, pingwiny i misie) do nauki jazdy na łyżwach.

– Od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00, jak co roku, prowadzimy na lodowiskach zajęcia z nauki i doskonalenia jazdy na łyżwach dla dzieci z wrocławskich szkół. Jest to projekt miejski w którym uczestniczymy od kilku lat i bardzo dobrze się sprawdza gdyż frekwencja na lekcjach wf poprawiła się znacznie. Dzieci uczą się od podstaw jazdy na łyżwach , maja zapewniony sprzęt (łyżwy, kaski) i opiekę instruktorów – dodaje Maciej Mroczko.

– Na naszych lodowiskach wykwalifikowani instruktorzy prowadzą naukę jazdy na łyżwach dla dzieci i dorosłych. Nowością są kursy rodzic plus dziecko Oprócz kursów grupowych (lodowisko Wejherowska) prowadzimy również zajęcia indywidualne – mówi kierownik marketingu Spartan. Więcej informacji: http://www.spartan.wroc.pl/pl/szkolenia_i_kursy/lyzwiarstwo/orbita__wiecej.html

Lodowisko Orbita

Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek 17:00-21:00 (z wyjątkiem rezerwacji na szkółki); sobota, niedziela i święta 8:00-21:00 (z wyjątkiem rezerwacji na szkółki), przerwa na czyszczenie lodu: codziennie 16.00 – 17.00. Przed wyjściem na lodowisko prosimy sprawdzić na stronie obowiązujący grafik rezerwacji (http://www.spartan.wroc.pl/pl/oferta/lodowiska.html)

Lodowisko Spiska

Godziny otwarcia: poniedziałek i czwartek 18:30-22:00; wtorek, środa i piątek 17:00-22:00; sobota, niedziela i święta 8:00-22:00. Przerwa na czyszczenie lodu: poniedziałek i czwartek 17:30-18:30, wtorek, środa i piątek 16:00-17:00 i 19:00-20:00, sobota, niedziela, święta i podczas ferii zimowych 12:00-13:00, 16:00-17:00 , 19:00-20:00.

Cennik

  • W poniedziałki w ramach rodzinnego ślizgania za wejściówkę zapłacimy 7 złotych za godzinę (zniżka nie obowiązuje podczas ferii zimowych oraz w święta).
    wtorek – piątek: bilet normalny 10 zł/h, ulgowy 8 zł/h
  • sobota, niedziela i święta: normalny 13 zł/h, ulgowy 11 zł/h
  • Bilet dla osoby towarzyszącej (bez możliwości wejścia na płytę) 1 zł/h
  • Wypożyczenie sprzętu: łyżwy 6 zł/h, kask 2zł/ h, pingwin, foka, miś 10 zł/h
  • Dopłaty za każdą następną minutę 1/60 ceny biletu
  • Na lodowiskach honorowane są karty Multisport i Ok System
  • Na obu lodowiskach można skorzystać z ostrzałki do łyżew (10 złotych para)

Lodowisko przy alei Brücknera 10

Obiekt jest oświetlony oraz zadaszony, co pozwala korzystać z niego przy padającym deszczu oraz śniegu. Może ślizgać się na nim jednocześnie 40 osób. Na miejscu działa wypożyczalnia łyżew i kasków. Do dyspozycji jest 120 par łyżew oraz 50 kasków.

Lodowisko dostępne jest dla wszystkich mieszkańców przez cały tydzień w wybranych godzinach, które można sprawdzić na stronie internetowej: http://lo14.wroc.pl/wynajem/lodowisko/
W pozostałych godzinach z lodowiska korzystają uczniowie w ramach zajęć lekcyjnych, szkółka Wrocławskiego Towarzystwa Hokejowego oraz Uczniowski Klub Sportowy 71.

Cennik

Bilet normalny: 10 złotych za 50 minut, ulgowy 7 złotych za 50 minut (uczniowie do lat 19, studenci, renciści, emeryci), bilet szkolny 3 zł (uczniowie wrocławskich szkół) za 30 minut. Dzieci do lat 7 mogą korzystać z lodowej tafli tylko pod opieką rodziców lub opiekunów.

Dla fanów ślizgawek mamy jeszcze jedną dobrą informację. W sobotę 25 listopada otwarte zostanie kolejne, czwarte lodowisko przy Hali Stulecia.