W niedzielę 7 czerwca rusza cykl koncertów pod nazwą “Dachy Wrocławia”. W internecie będzie można obejrzeć w sumie 10 występów wrocławskich muzyków, którzy zagrali w nietypowych miejscach w naszym mieście.

Jak czytamy na facebookowym wydarzeniu projektu “Dachy Wrocławia”, po długich tygodniach izolacji, odosobnienia, nadszedł czas, by miasto, muzyka, wrocławscy wykonawcy, spotkali się ponownie.

Idea tego wydarzenia nie powstała tylko ze względu na kryzys, to wydarzenie mówi i będzie mówiło już po otwarciu miasta o ludziach złaknionych sztuki, o artystach, o muzyce i o Wrocławiu. Dlatego zaplanowaliśmy cykl koncertów wrocławskich artystów i zespołów, w wyjątkowych przestrzeniach, z widokiem na miasto, z widokiem na powrót do normalności i do życia kulturalnego – tłumaczą organizatorzy.

Podkreślają, że dachy Wrocławia stały się estradami, na których zabrzmiały rytmy jazzu, indie rocka, reggae, bluesa, tanga, rozległ się stukot obcasów, wybuchła feeria barw i dźwięków.

Tak powstały koncerty spalone słońcem, niesione wiatrem – pełne radości, że razem otwieramy nowy rozdział – dodają.

8 dachów i 10 koncertów

W projekcie wzięło udział 70 muzyków, którzy zagrali 10 koncertów na 8 wrocławskich dachach. Transmisje z tych występów będzie można oglądać od 7 czerwca dwa razy w tygodniu, w niedziele i w czwartki.

Byliśmy w fantastycznych miejscach – na dachu przytulnej Cafe Borówka, na dostojnej Wieży Matematycznej Uniwersytet Wrocławski. Gościły nas Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu czy MWW Muzeum Współczesne Wrocław. Zabierzemy Was w podróż po naszym mieście, często nieznanym, pulsującą wrocławską muzyką – zapowiadają organizatorzy.

W cyklu “Dachy Wrocławia” wystąpią Electric Shower, Zespół Kameralny Scena pod Regałem, Justyna Szafran, Zawartko/Piasecki, Puellae Cantantes, MAM Głos, Francis Tuan, Bethel, Waldemar Wall-E Kasta & SYNAPTINE oraz Flamenco Trio. Pierwszy koncert już w niedzielę, 7 czerwca, o godzinie 20.30. Zagra Francis Tuan na dachu Cafe Borówka. Transmisje będzie można oglądać na fanpage’u Wroclaw [Wroclove] oraz na www.wroclaw.pl.