Już w niedzielę 26 lutego możesz sprawdzić się w największym biegu przełajowym, jaki odbywa się w okolicy Wrocławia. Uczestnicy CrossAnt 2017 wystartują z Marcinkowic koło Oławy i zmierzą się na dwóch trasach. W tym wyzwaniu kibicuje im Factory Wrocław – partner i sponsor główny biegu.

CrossAnt 2017

Pobiegnij przełajowo z Factory Wrocław.

Zmierz się z czasem i rywalami

CrossAnt 2017 wystartuje 26 lutego punktualnie o godz. 11.00. Uczestnicy rozpoczną zawody na terenie Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Marcinkowicach i tutaj również wbiegną na metę. Kiedy? To już zależy od trasy, na którą się zdecydują. Bieg tropem mrówki liczy 12 kilometrów i ma 90-minutowy limit czasu. Ci, którzy zmierzają się na dystansie półmaratonu będą mieli maksymalnie 150 minut.

Organizatorzy szacują, że w biegach wystartuje łącznie około pół tysiąca zawodników. Na liście startowej CrossAnt 2017 jest już ponad 260 osób i wciąż możecie się do niej dopisać. Wasze zgłoszenia będą przyjmowane aż do dnia biegu, czyli 26 lutego.

Dla zapalonych biegaczy ciekawą informacją będzie to, że CrossAnt 2017 to pierwsze zawody, które zaliczają się do Dolnośląskiego Pucharu Sportów Wytrzymałościowych (DPSW). Punkty do tej rywalizacji zdobędą wszyscy zawodnicy, którzy zostaną sklasyfikowani na mecie biegu. Harmonogram CrossAnt 2017, zapisy oraz szczegółowe informacje znajdziecie na stronie wydarzenia. Opłata za udział w niedzielnym biegu wynosi 50 złotych.

Do Factory po pakiety startowe i promocje

Partnerem i sponsorem głównym biegu jest Factory Wrocław. Największe centrum outletowe na Dolnym Śląsku (18 tys. m2 powierzchni) w tym roku włącza się do współpracy przy wielu wydarzeniach.

– Jesteśmy centrum, które mieszkańcom kojarzy się bardzo sportowo. Dlatego zaangażowanie w tę akcję jest dla nas naturalne. Sport to część DNA Factory – mówi Joanna Sikora z działu marketingu Factory Wrocław. – Druga połowa lutego to także świetny czas na sportowe zakupy. To właśnie teraz dużo mniej zapłacimy za ostatnie modele z zimowej kolekcji, ale też podpatrzymy, co ciekawego wiodące marki sportowe przygotowały na sezon wiosenny.

W Factory Wrocław można wybierać artykuły 100 różnych światowych i polskich marek. Szczególnie duży wybór mają właśnie sportowcy. W centrum są sklepy m.in. 4F, New Balance, Adidas, Puma, Nike, Hi-Tec, Rossignol, Brugi, Salomon czy Adventure Sports. Podobnie jak w przypadku innych marek dostępnych w centrum ceny są tutaj niższe nawet o 70% w porównaniu do tradycyjnych galerii handlowych.

Warto dodać, że uczestnicy biegu będą mogli odebrać na terenie Factory swoje pakiety startowe – 25 lutego obok sklepu Asics. Wśród nich znajdą także specjalne gadżety sportowe, które przygotowało centrum dla uczestników biegu. Życzymy powodzenia na trasie i jak najlepszego czasu!