On jest choreografem, ona – krytykiem teatralnym. Piotr Soroka i Karolina Wycisk wspólnie stworzyli Wrocławską Inicjatywę Taneczną i z łatwością przekonają Cię, że taniec najszybciej skraca dystans między ludźmi. Jak można dzięki niemu wyrazić siebie i odkrywać własne możliwości? Twórcy opowiedzą o tym w najbliższy piątek 25 sierpnia podczas kolejnego spotkania CreativeMorningsWRO, które rozpocznie się o 8.30 w Przestrzeni Kreatywnej na Placu Społecznym. Wstęp jest bezpłatny.

CreativeMornings Wrocław lipiec

Fot. CreativeMornings Wrocław

Tańczyć każdy może i nie ma w tym cienia przesady. Taniec jest nie tylko sztuką, którą obserwujemy w wykonaniu zawodowców na scenie, ale naszym własnym językiem ciała i naturalnym sposobem komunikacji z innymi ludźmi. Ponieważ każdy ruch stymuluje nie tylko ciało, ale i umysł, ma ogromny wpływ na to, jak się na co dzień czujemy. Tylko od nas zależy, czy skorzystamy z tego arsenału możliwości.

Goście najbliższego CreativeMornings Wrocław chętnie szerzą tę wiedzę z każdym zainteresowanym i dlatego spotkają się z Wami w najbliższy piątek. W jaki sposób taniec pomaga człowiekowi rozwijać swoje zdolności? Jak może odnaleźć się w nim początkujący? Oboje prelegenci są zgodni: taniec to czysty geniusz, który warto uwolnić.

Gość spotkania CreativeMornings Wrocław: Piotr Soroka

Mieszkał i kształcił się w Zielonej Górze i Krakowie, ale jako miejsce realizacji swoich pasji wybrał stolicę Dolnego Śląska. W 2016 roku znalazł się w gronie laureatów plebiscytu 30 Kreatywnych Wrocławia. Piotr Soroka jest choreografem, twórcą ruchu scenicznego i animatorem kultury. Na co dzień pracuje we Wrocławskim Teatrze Pantomimy, gdzie z zapałem wciela w życie kolejne projekty edukacyjne i teatralne.

Piotr Soroka CreativeMornings Wrocław

Piotr Soroka. Fot. CreativeMornings Wrocław

Program CreativeMornings Wrocław i zapisy

Podczas spotkania uczestnicy zobaczą na żywo występ Wrocławskiej Inicjatywy Tanecznej. To jednak nie wszystkie atrakcje, które przygotowali razem z gośćmi organizatorzy. Piątkowy poranek chętni mogą rozpocząć już godzinę wcześniej, od 7.30 będą się odbywać darmowe zajęcia z jogi. Poprowadzi je Aleksandra Dul z Fit Street.

Po rozgrzewce i kreatywnym śniadaniu na pewno nie wrócimy do pracy głodni. Zadbają o to food trucki z Placu Społecznego i cukiernia Słodki Chłopak. Orzeźwiające i pobudzające do życia napoje będą serwować Mijo Mate oraz Dobry Materiał.

Za wstęp na spotkania CreativeMornings Wrocław nie trzeba płacić. Jedynym ograniczeniem jest liczba miejsc, dlatego warto jak najszybciej zarezerwować swój udział w wydarzeniu. Zapisy internetowe ruszyły 21 sierpnia o godz. 11.00 pod adresem.

07:30 – 8:30 – darmowe zajęcia jogi „Power Yoga!”

08:30 – 9:00 – rejestracja i śniadanie
09:00 – 9:10 – rozpoczęcie, powitanie
09:10 – 09:30 – wystąpienie Wrocławskiej Inicjatywy Tanecznej
09:30 – 10:00 – pytania od publiczności i zakończenie

CreativeMornings Wrocław sierpień Plac Społeczny

Czym są spotkania CreativeMornings?

CreativeMornings jest inicjatywą, która zaczęła się w 2008 roku. Pomysł był prosty: raz w miesiącu odbywa się śniadanie, do którego dołącza ciekawa postać ze świata kultury. Pierwsze spotkanie dla osób zainteresowanych szeroko pojętą kreatywnością odbyło się w Nowym Jorku. Wkrótce kolejne miasta na całym świecie podchwyciły koncepcję organizowania ciekawych poranków z inspirującymi bohaterami. CreativeMornings Wrocław wspierają zarówno partnerzy globalni (Shutterstock, WordPress.Com, Adobe, MailChimp) ale również polskie firmy (Brand Voice i Grupę Me & My Friends). Jednym z patronów medialnych jest portal Wroclife.

CreativeMornings Wrocław

Gośćmi poprzednich spotkań byli między innymi:

  • Łukasz L.U.C Rostkowski – znany muzyk, raper i społecznik związany z Wrocławiem, założyciel formacji Kanał Audytywny;
  • Patrycja Obara – wokalistka, autorka tekstów, menedżerka Cloud Theater, prowadzi szkolenia w zakresie wystąpień publicznych;
  • Zbigniew Maćków – wybitny architekt, prowadzi Maćków Pracownia Projektowa, która ma na koncie takie realizacje jak Wydział Prawa UWr czy przebudowa Domu Handlowego Renoma;
  • Tomasz Jakub Sysło – artysta, grafik i performer, skutecznie – i z humorem – walczy z różnymi absurdami, które ograniczają nas na co dzień.