W ramach akcji pomocy zwierzętom na zimę i przy okazji premiery kinowej filmu „Clifford. Wielki czerwony pies”, w najbliższych dniach w centrum handlowym Magnolia Park zaplanowano szereg atrakcji i wydarzeń. W programie m.in. psia szkoła, wyplatanie maty węchowej, konkursy i nagrody.  

„Clifford. Wielki czerwony pies” to przygodowa komedia o znanym z serialu i książek psie Cliffordzie – kolejna familijna propozycja studia Paramount Pictures, odpowiedzialnego za sukces animacji „Psi patrol. Film”. 

Sympatyczna Emily nie czuje się dobrze w szkole, bo nie może tam znaleźć bratniej duszy. Pewnego dnia spotyka małego, czerwonego szczeniaczka, Clifforda, który staje się jej najlepszym przyjacielem. Ale nie jest to zwykły szczeniak. Rośnie tym większy, im bardziej jest kochany. No i bardzo szybko Clifford staje się bardzo wielkim czerwonym psem, który budzi powszechne zainteresowanie. Każdy jest zdziwiony, gdy psiak wielkości słonia biega po miejskim parku! Niestety Clifford przyciąga uwagę chciwej firmy, która chce zarabiać pieniądze na powiększaniu zwierząt. Pies jest w niebezpieczeństwie! Emily i jej nieco zwariowany wujek Casey muszą gdzieś go ukryć. Uciekają więc przez miasto, a w czasie tej wyprawy Clifford uczy ich, co to znaczy kochać kogoś naprawdę i akceptować go takim, jaki jest. 

Wesprzyj zwierzaki w potrzebie

Odliczanie do premiery filmu „Clifford. Wielki czerwony pies”, który wejdzie na ekrany kin 3 grudnia (a przedpremierowe pokazy można będzie obejrzeć już w najbliższy weekend), w wielu domach pewnie już trwa. Seria wydarzeń w Magnolia Park może być dla dzieci przedsmakiem kinowych wrażeń. Najciekawiej zapowiada się program na sobotę 20 listopada.

Od godz. 11.00 do 14.00 co godzinę będą startowały zajęcia edukacyjne w „Psiej szkole”, nie zabraknie też konkursów z nagrodami i malowania dziecięcych twarzy. Będzie można również wypleść matę węchową dla swojego pupila lub psiaka Ekostraży – stowarzyszenia zajmującego się ochroną oraz ratowaniem zwierząt domowych i dzikich, przede wszystkim na Dolnym Śląsku. 

Tego dnia zaplanowano też spotkania z przedstawicielami organizacji pomagających zwierzętom. Patrycja Starosta, prezeska Stowarzyszenia GRUPA RATUJ wyjaśni, jak stworzyć idealną rodzinę adopcyjną dla psa. Z kolei wolontariuszki Ekostraży (Artemida Drozd i Kasia Szakowska) opowiedzą o tym, jak można pomagać bezdomnym zwierzakom. 

To nie wszystkie atrakcje tego dnia, ponieważ od godziny 12.00 na dzieci będą czekały krawcowe, które w ramach akcji „Uszyj misia i pomóż dzieciom w potrzebie” pokażą, jak z uszytek, pomponów, guzików i cekinów „wyczarować” ulubionego misia. Inicjatywa ma na celu wsparcie podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

– Inicjatywy takie jak „Uszyj misia dla dzieci w potrzebie” czy „Wesprzyj zwierzaki w potrzebie” zawsze chętnie gościmy w Magnolia Park. Pokazują, że przy okazji zabawy można także pomagać. Gorąco zachęcamy do  udziału w obu wydarzeniach – mówi Joanna Sawośko-Duda z Multi Poland, dyrektorka centrum handlowego Magnolia Park.

Dodajmy, że w dniach 17-20 listopada, w ramach akcji „Wesprzyj zwierzaki w potrzebie”, wszyscy mogą przynieść do Magnolia Park żwirek dla kotów, podkłady higieniczne, kocyki polarowe, rękawiczki jednorazowe, worki na śmieci czy też szare gazety lub ręczniki papierowe. Każdy, kto przyjdzie i wspomoże zwierzaki, dostanie od organizatorów akcji grawerowany identyfikator dla pieska, a każde dziecko otrzyma folder z kolorowankami.

Wydarzenia w Magnolia Park

  • „Wesprzyj zwierzaki w potrzebie”

Zbiórka darów: 17-19 listopada godz. 13.00-19.00 oraz 20 listopada godz. 11.00-18.00.

„Psia szkoła” i spotkania z wolontariuszami – 20 listopada, godz. 11.00-18.00.

Plac przed salonem Jubitom, przy wejściu z ulicy Legnickiej, parter.

  • „Uszyj misia dla dzieci w potrzebie”

20 listopada godz. 12.00-18.00, na placu między Empikiem a Super-Pharm.

Plac między Zara i Peek&Cloppenburg, parter.