Niegdyś biegający na wolności, dziś kanapowy pieszczoch – Ekostraż szuka domu dla 3-letniego Bursztyna.

Szanowni Państwo, oto Bursztyn! Ten przystojniak ma około 3 lata, jest wykastrowany i nie może się doczekać, aż znajdzie sobie dom. Niegdyś był kotem żyjącym na wolności, a dobrzy ludzie go dokarmiali. Jednak pewnego razu zachorował i biedaczkowi zaczął dokuczać silny katar, duszności, oddychał ciężko poświstując. Osoby doglądające kota, szczęśliwie zgłosiły się do nas – mówi Bożena Wira z Ekostraży.

Dokładne badania kocura wykazały u niego anemię. Przyczyna kataru dalej pozostawała niewyjaśniona. Jak informuje Ekostraż po pewnym czasie regularnego przyjmowania leków, stan kocurka się polepszył i obecnie Bursztyn jest zdrowym kotem. Kotek spędził dużo czasu w domu tymczasowym, gdzie poznał, czym jest miłość i troska, a także nauczył się życia z innym kotem. Stał się prawdziwym kolankowym pieszczochem, wypiękniał, przytył i ma cudowne, lśniące futerko.

No i na dodatek został poliglotą – oprócz miauczenia i mruczenia w ojczystym języku polskim, opanował miauczenie i mruczenie po angielsku, bo jego domek tymczasowy był anglojęzyczny – dodaje Wira.

Bursztyn jest gotowy, by zamieszkać w domu stałym i nie będzie miał problemu, by dzielić przestrzeń życiową z innym kotem.

Kontakt w sprawie adopcji (SMS): 691 320 920

Polecamy również: