W okresie letnim wyspa słodowa będzie otwarta dłużej. Do tej pory była zamykana od 24 do 6 rano. Do 31 października w piątki, sobotę i święta można na niej przebywać do godziny 3:00.

Wyspa słodowa

Wyspa słodowa to ulubione miejsce imprez młodych Wrocławian. Regularnie odbywają się tam też koncerty i inne wydarzenia. Miasto stara się wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom. Zarząd Zieleni Miejskiej regularnie stara się utrzymać wyspę w czystości i zapewnić tutaj stosunkowe bezpieczeństwo.

Przerwa techniczna w funkcjonowaniu Wyspy Słodowej miała zapewnić biologiczny odpoczynek zieleni. Do tej pory obowiązywała od północy do szóstej nad ranem. Ponadto razem z wprowadzeniem monitoringu godziny przerwy miały zapewnić poprawę bezpieczeństwa.

Jednak miasto chce wyjść naprzeciw oczekiwaniom wrocławian i dlatego od 20 maja aż do 31 października Wyspa otwarta będzie dłużej. W piątki, soboty i święta przerwa techniczna będzie skrócona i ma obowiązywać dopiero od 3 nad ranem.

Władze Wrocławia liczą jednak na rozsądek wszystkich imprezowiczów i mają nadzieję, że uszanują oni spokój okolicznych mieszkańców. Oczekują też współpracy i pomocy właścicieli lokali gastronomicznych przycumowanych do Wyspy.