Sprawdziliśmy dla was jak przebiegają prace w OVO. Do otwarcia pozostało już naprawdę niewiele czasu, zakończenie inwestycji jest planowane za kilka tygodni.

W tej chwili trwa montaż mebli i innych urządzeń. Na terenie budowy uwija się jak w ukropie ponad 600 osób. Wzdłuż ul. Traugutta oraz Podwale powstają nowe chodniki. Od strony al. Słowackiego przy wjeździe do podziemnego garażu trwa układanie kostki brukowej. Otwarcie OVO coraz bliżej.

Na kondygnacji -2 trwają prace wykończeniowe w sali balowej, w znajdującej się obok kuchni rozpoczął się montaż mebli. Na parterze zakończono wykładanie podłogi kostka brukową, będzie ona leżeć zarówno w lobby, jak i w samej restauracji.

Wnętrze obiektu to nastrojowe patio, lada dzień zostanie posadzona w nim zieleń. Tu w lecie znają się m.in. stoliki restauracji. – Idea całego dziedzińca opiera się na tym, że miejsce będzie otwarte dla  wrocławian, a funkcjonujące tutaj butiki oraz lokale gastronomiczne będą zapraszały do relaksu w przyjaznym otoczeniu – mówi Shuckie Ovadiah, jeden z inwestorów i CEO OVO Wrocław.

Pierwsze i  drugie piętro zajmie Hotel Hilton. Na wyższych piętrach – 4, 5 i 6 również ostatnie wykońćzenia. Kolor elewacji widoczny dzisiaj jest ostateczny, wykonano go z białego Corianu – swoim właściwościami przypomina kamień. Nawet po 20 latach ma wyglądać jak nowy. Corian pojawi się również wewnątrz budynku.

 

Inwestorami OVO Wrocław są m.in.: architekt Asaf Gottesman, firma Angel Poland Group i Shuckie Ovadiah.