W Sky Tower uruchomiony został pierwszy we Wrocławiu i jeden z pierwszych w Polsce symulatorów Boeinga 737-800. Lecąc nim, można poczuć się jak kapitan sterujący samolotem pasażerskim w różnych warunkach atmosferycznych.

Loty symulatorem Boeing 737-800 to oferta Lotów Marzeń – nowego najemcy w Sky Tower. Symulator wyposażony jest w niespotykany w Europie system wizyjny, oparty na laserowych projektorach z 8-metrowym ekranem, oferującym obraz HD z kątem widzenia równym 220 stopniom. Daje on bardzo realne złudzenie, jakoby nasza kabina się poruszała. Błędnik naprawdę daje o sobie znać!

Dokładnie odwzorowane i w pełni funkcjonalne panele umożliwiają kontrolę wszystkich parametrów lotu – od hydrauliki i klimatyzacji po komunikaty dla pasażerów. Prędkość samolotu, pozycja klap, a także kierunek ustalane są za pomocą pełnowymiarowych wolantów, pedałów i przepustnicy, które jeszcze niedawno były w prawdziwym samolocie. Dwa wygodne, oryginalne fotele pozwalają na lot nie jednego, ale dwóch pilotów jednocześnie oraz pełną współpracę w obrębie kokpitu (Multi Crew Cooperation).

Profesjonalne oprogramowanie pozwala nie tylko na standardowy model lotu, ale również na symulację usterek, awarii oraz wszelkich utrudnień powietrznych i pogodowych, jakie mogą przytrafić się w trakcie prawdziwego lotu.

Doświadczenie nie jest wymagane

– Nasz kokpit przybył aż z Kanady, zaś system wizyjny z Australii. Obie firmy obecne są na rynku od wielu lat i specjalizują się w odwzorowywaniu tego, z czym na co dzień mamy do czynienia w Boeingach. To idealna rozrywka dla miłośników lotnictwa, ale nie tylko. Gwarantujemy, że loty naszym symulatorem zapewnią niecodzienne wrażenia i mnóstwo adrenaliny – mówi Arkadiusz Fleiszer z Lotów Marzeń. – Przed każdym startem przeprowadzamy szkolenie, aby nawet osoba mająca styczność z samolotem po raz pierwszy dała sobie radę ze startem i lądowaniem. Oczywiście instruktor jest do dyspozycji podczas całego lotu – dodaje Arkadiusz Fleiszer.

– Przed każdym startem w symulatorze przeprowadzamy szkolenie, aby nawet osoba mająca styczność z samolotem po raz pierwszy dała sobie radę ze startem i lądowaniem – mówi Arkadiusz Fleiszer z Lotów Marzeń.

Maszyna, która na co dzień jest niedostępna dla szerokiej publiki, w końcu wylądowała w samym sercu miasta, w jednym z najbardziej charakterystycznych jego budynków, i jest dostępna dla wszystkich przez siedem dni w tygodniu. Loty Marzeń mieszczą się na parterze Sky Tower obok Viu Viu Optica. Rezerwacji terminu można dokonać na miejscu bądź za pośrednictwem systemu rezerwacji na stronie www.lotymarzen.pl. 20-minutowy lot kosztuje 199 zł, 30 minutowy – 269 zł, godzinny – 549 zł.

Możesz polecieć dosłownie wszędzie

– Oczywiście na każdy z tych pakietów mamy przygotowany odpowiedni scenariusz realizowany przez naszego instruktora. Popularnym wariantem jest lotnisko w Dubaju, gdzie mamy szerokie i równe pasy startowe, co daje nam możliwość nauczenia się podstawowych manewrów samolotem. Jeśli natomiast ktoś chce postawić na aspekt rozrywkowy i zobaczyć z lotu ptaka Nowy Jork, Dubaj czy Paryż – także jesteśmy w stanie spełnić jego oczekiwania. Możemy nawet zatrzymać lot i przełączać się w powietrzu między lokalizacjami. Latamy dosłownie wszędzie. W naszej bazie znajdują się wszystkie lotniska świata, z czego kilkadziesiąt jest idealnie odwzorowanych, a stopniowo będziemy wprowadzali kolejne – mówi Arkadiusz Fleiszer.

Regulamin nie ogranicza wieku użytkowników, ale osoby poniżej 18. roku życia powinny przynieść ze sobą zgodę rodziców. W symulatorze dobrze będzie się też bawił 6-latek, ale z rodzicami – zapewniają w Lotach Marzeń.