Od 10 grudnia 2017 roku zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich. Pasażerowie mogą liczyć na większą częstotliwość kursowania pociągów, nowe połączenia transgraniczne, a także – dzięki nowym pociągom – na większy komfort podróżowania.

Rozkład jazdy kolei Kolei Dolnośląskich

Na lepszą sieć połączeń mogą liczyć mieszkańcy Wrocławia i jego najbliższych okolic, którzy każdego dnia będą mieć do dyspozycji 394 połączenia w ramach Wrocławskiej Kolei Aglomeracyjnej. Zmiany nastąpiły m.in. na linii D17, która została włączona do linii D7 i wydłużona do Biskupic Oławskich.

Koleje Dolnośląskie rozwijają także połączenia zagraniczne. Od nowego rozkładu jazdy będzie można dojechać z Wrocławia do czeskiego Ústí nad Orlicí, a od kwietnia do Adršpach, gdzie znajduje się słynne Skalne Miasto.

– Rozwój kolei aglomeracyjnej jest dla nas bardzo ważny. Mamy duże ambicje na stworzenie atrakcyjnej sieci połączeń tak, aby kolej stanowiła wygodną alternatywę dla samochodu. Od 10 grudnia mieszkańcy okolic Wrocławia będą mieli do dyspozycji prawie 400 połączeń dziennie, co jest dowodem na to, że z każdym rozkładem jazdy Wrocławska Kolej Aglomeracyjna się rozwija – powiedział Jerzy Michalak, członek zarządu województwa dolnośląskiego.