1 kwietnia rozpocznie XI Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination – Oczyma Wyobraźni. We Wrocławiu zagości ponad 2000 uczestników, również z Węgier, Ukrainy, Turcji, Chin, Stanów Zjednoczonych i Izraela.

Igrzyska kreatywności 2016

W trakcie trzech dni jej trwania uczestnicy podejmą się wyzwań wymagających szczególnej kreatywności, twórczego myślenia i niekonwencjonalnego rozwiązywania problemów. Olimpiada została umieszczona na liście projektów realizowanych przez miasto Wrocław w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Impreza odbędzie się w 2 miejscach: w Hali Orbita (1-3 kwietnia) i w WSZ ,,Edukacja” (2-3 kwietnia). Program tworzą 7-osobowe zespoły dzieci i młodzieży, nad którymi opiekę sprawuje trener. W tym roku będzie ich prawie 200, w tym 20 drużyn międzynarodowych. Drużyny zazwyczaj przez cały rok szkolny rozwijają swoją kreatywność, ćwiczą umiejętność pracy zespołowej oraz twórcze rozwiązywanie problemów, wszystko w warunkach niedoboru czasu, materiałów i danych. Tak przygotowane zespoły każdego roku spotykają się na Ogólnopolskiej Olimpiadzie, na której mają okazję zaprezentować opracowane przez siebie rozwiązania. Zwycięzcy uzyskają prawo wyjazdu i reprezentowania Polski podczas Światowej Olimpiady Kreatywności, która rokrocznie odbywa się w USA. Impreza odbędzie się pod patronatem medialnym Wroclife. A tak było rok temu:

https://www.youtube.com/watch?v=Qqtl3P8pYkA

Infografika - Igrzyska kreatywności 2016

Olimpiada organizowana jest przez Fundację Wspierania i Rozwoju Kreatywności. która jest jedynym licencjonowanym przedstawicielem Destiantion Imagination w Polsce.