Prawie 2000 młodych ludzi weźmie udział w CampTogether – zjeździe młodzieży z Europy i świata. Uczniowie 44 szkół polskich i 49 zagranicznych spotkają się we Wrocławiu. Z zagranicy zjawią się uczniowie szkół m.in. z Niemiec, Włoch, Portugalii czy nawet z Chin.

 

W ramach Camp Together młodzież z całej Europy przyjeżdża dziś do Wrocławia, żeby spotkać się ze swoimi rówieśnikami ze stolicy Dolnego Śląska. Wydarzenie potrwa sześć dni, podczas którego młodzi ludzie będą poznawać się wzajemnie podczas dni tematycznych oraz rywalizować ze sobą w ramach zawodów sportowych. Każdemu z dni spotkania przewodzi inne hasło przewodnie: sztuka, kreatywność, sport i rozrywka.

Ideą spotkania jest możliwość poznania Wrocławia przez młodych ludzi a także zawiązanie przyjaźni między młodzieżą z różnych krajów Europy i świata. Po poniedziałkowej integracji wtorek minie uczestnikom pod znakiem sztuki. Uczestnicy pokażą filmy prezentujące miejsca, z których pochodzą i szkoły, w których na co dzień się uczą. Oprócz tego wykonają specjalnie przygotowane utwory muzyczne. Wezmą też udział w happeningu, który ma uczcić 25. rocznicę dobrego sąsiedztwa polsko – niemieckiego.

Kreatywność, sport i rozrywka

Środa to dzień kreatywności. Dla każdej z grup organizatorzy przygotowali interesujące warsztaty. W tym dniu uczestnicy będą mogli na otwartych scenach zaprezentować siebie i swoje miasta. Czwartek z kolei to dzień sportu. Tym razem młodzież będzie rywalizować ze sobą w sportach drużynowych. Wezmą też udział w biegu terenowym. Wszystko odbędzie się na Polach Marsowych przy stadionie Olimpijskim.

Piątek minie pod znakiem rozrywki. Na placu Wolności odbędzie się zabawa podsumowująca CampTogether. Odsłonięta zostanie wówczas instalacja artystyczna, którą Wrocławiowi podarowało beligjskie MONS, ubiegłoroczna Europejska Stolica Kultury. Pobyt zakończy się w sobotę. Uczestnicy wezmą wtedy udział we Flow – sporym performance bazującym na XX-sto wiecznej historii Wrocławia.

Organizatorem CampTogether jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.